FILMWYDARZENIA

Zakończył się 61. Krakowski Festiwal Filmowy. Oto laureaci!

Zakończył się 61. Krakowski Festiwal Filmowy. Oto laureaci!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W weekend zakończył się małopolski festiwal. Wśród wyróżnionych laureatów znalazły się produkcje krótkometrażowe, animowane oraz filmy dokumentalne.

W Międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych wygrała produkcja „Dalekowschodnia golgota” w reżyserii Julii Serginy. Produkcja została doceniona za „witalności i dojrzały talent reżyserski młodej artystki”.

Prestiżowe wyróżnienie Złotego Lajkonika otrzymał Tomasz Wysokiński za film „Spacer z Aniołami”. Produkcja została także nagrodzona w katergoli autorskiej muzyki i produkcji filmowej. Nagrodzony film otrzymała także rekomendację Krakowskiego Festiwalu Filmowego do konkurowania w plebiscycie Europejskich Nagród Filmowych.

Srebrne lajkoniki w konkurencji polskich produkcji trafiły do Tomasza Wolskiego za film dokumentalny „1970”, Andrzeja Cichockiego za krótkometrażowy dokument „Trochę Raju”, autorki animacji „Psie pole” Michaliny Musialik, a także scenarzystki krótkometrażowej fabuły „Pierwszego lata końca świata” Nastazji Gonery. Pełną listę nagrodzonych produkcji i artystów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*