FILMWYDARZENIA

Festiwal Dwa Brzegi rozpocznie się już jutro!

Festiwal Dwa Brzegi rozpocznie się już jutro!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

15. edycja festiwalu filmu i sztuki będzie gościć w Kazimierzu Dolnym oraz w Janowcu nad Wisłą, ale publika będzie mogła skorzystać także z projekcji on-line.

Organizatorzy zaplanowali na czas festiwalu aż 19 filmowych premier, które nie tylko będą pokazywane w Polsce po raz pierwszy, ale być może jedyny. Wśród festiwalowych produkcji znalazły się między innymi prezentowany na festiwalu w Berlinie „Die Welt wird eine andere sein”, dokument o nurkowaniu na Antarktyce „Descent”, film dokumentalny o legendarnym norweskim zespole „A-ha” czy opowieść o kolorowych latach 70. XX wieku „Fanny: The Right to Rock”. Festiwalowe filmy będzie można oglądać w stacjonarnych kinach i placówkach biorących udział w wydarzeniu oraz w formie on-line. Szczegółowe informacje dotyczące programu i dostępu do filmów można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.

Gość specjalny festiwalu

Organizatorzy wydarzenia w Kazimierzu Dolnym zaprosili do udziału aktorkę Agatę Kuleszę, która będzie uczestniczyć w specjalnym panelu dyskusyjnym „I Bóg stworzył aktorkę”. Oprócz spotkania z gwiazdą uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć najbardziej znane filmy z udziałem aktorki, w tym „Różę”, „Idę”, 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” czy „Śniegu już nigdy nie będzie”. Dodatkowo w ramach festiwalu odbędą się liczne spotkania, dyskusje, wystawy, konkursy, warsztaty i pokazy specjalne, dlatego warto dokładnie sprawdzić program całego wydarzenia i wziąć udział w rozmowie z najciekawszymi twórcami filmowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*