FILM

Zakończył się festiwal filmowy w Cannes. Oto laureaci!

Zakończył się festiwal filmowy w Cannes. Oto laureaci!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po 12 dniach długo wyczekiwanych premier, paneli dyskusyjnych i spotkań z twórcami produkcji specjalne jury wybrało zwycięzców Złotej Palmy.

74. edycja festiwalu Filmowego w Cannes okazała się dużym sukcesem. NA czerwonym dywanie pojawiło się wiele gwiazd, a na ekranach festiwalowych kin można było obejrzeć najnowsze produkcje, jak i filmy, które nie mogły debiutować w zeszłym roku ze względu na pandemię koronawirusa. Ostatecznie najważniejsze wyróżnienie, czyli Złota Palma trafiła do Juli Ducournau za thriller „Titane”. Francuska reżyserka jest dopiero drugą kobietą w historii festiwalu, która zdobyła główną nagrodę.

Indywidualne wyróżnienia

Oprócz Złotej Palmy dla najlepszej produkcji jury pod kierownictwem Spike’a Lee przyznało indywidualne nagrody. Najlepszą aktorką została Renate Reinsve nagrodzona za rolę w filmie „Najgorszy człowiek na świecie”. Wyróżnienie za męską kreację otrzymał Caleb Landry Jones za film”Nitram”. Najlepszym reżyserem został Leos Carax prezentujący film „Annette”, natomiast najlepszym scenariuszem okazał się tekst Ryusuke Hamaguchi w filmie „Drive my car”. Wyróżnienie jury przyznano ex aequo dla dramatów „Ahed’s Knee” (reż. Nadav Lapid) i „Memoria” (reż. Apichatpong Weerasethakul).

Zdjęcie główne: Mustafa Yalcin/Anadolu Agency/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*