TEATR I TANIEC

Znamy laureatów 38. festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi!

Znamy laureatów 38. festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagroda Grand prix warta 15 tysięcy złotych trafiła do ekipy Akademii Sztuk teatralnych w Krakowie za spektakl „Inni ludzie” w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

Tegoroczna edycja festiwalu pod hasłem „Zagrajmy to razem” odbyła się w wersji on-line. W programie festiwalu wzięło udział 14 dyplomowych przedstawień ze szkół w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bytomiu oraz Białymstoku. W związku z obostrzeniami sanitarnymi uczestnicy nie mogli spotkać się na deskach teatru w Łodzi, ale zyskali zdecydowanie większa widownię w internecie. Festiwal Szkół teatralnych jest organizowany od 1983 roku i powstał z inicjatywy Jana Machulskiego, wieloletniego wykładowcy, znakomitego aktora i Dziekana Wydziału Aktorskiego łódzkiej szkoły filmowej.

Zwycięzcy 38. Festiwalu Szkół Teatralnych

W programie FST znalazły się głównie współczesne produkcje. Główna nagroda trafiła do zespołu krakowskiej AST za spektakl „Inni ludzie” w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Aktorzy występujący w spektaklu otrzymali także 10 wyróżnień indywidualnych, przyznawane za wybitne kreacje aktorskie. Nagroda im. Jana Machulskiego trafiła do Jana Bartuka za rolę w spektaklu „Hamletx4” z łódzkiej szkoły filmowej. Swoje wyróżnienie przyznawali także łódzcy dziennikarze, którzy postanowili uhonorować Dominika Mironiuka za role w dwóch konkursowych produkcjach „Halmetx4” oraz „Nie jedz tego! To jest na święta”. Dodatkową nagrodę przyznawaną przez Dyrektora poznańskiego Teatru Nowego otrzymał spektakl „Inni Ludzie” z wrocławskiej szkoły aktorskiej, który reżyserował, debiutujący w tej roli, Maciej Stuhr. Pełna lista laureatów 38. Festiwalu Szkół Teatralnych jest dostępna na oficjalnej stronie wydarzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*