TEATR I TANIEC

Internetowa premiera „Baby-dziwo”!

Internetowa premiera „Baby-dziwo”!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okazuje się, że zamknięte ze względu na obostrzenia teatry nie wstrzymały prac na nowymi spektaklami. W nowej rzeczywistość pandemicznej Teatr Polski w Warszawie zaprasza na premierę swojej najnowszej produkcji.

20 listopada odbędzie się premierowy spektakl sztuki napisanej przez Marię Pawlikowską-Jasnorzewską. Za reżyserię przedstawienia odpowiada Ewa Domańska, wśród obsady znalazły się takie gwiazdy, jak Ewa Makomaska, Anna Cieślak czy Dominik Łoś. Premiera rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie dostępna w przestrzeni wirtualnej. Każdy zainteresowany może zakupić bilet w cenie 15 złotych. W dniu spektaklu otrzyma na swojego e-maila link do obejrzenia transmisji na żywo z teatru. Transmisja nie zostanie zapisana, także istnieje tylko możliwość oglądania spektaklu na żywo.

„Baba-Dziwo”

„Baba-Dziwo” to tragikomedia w 3 aktach, napisana przez Marię Pawlikowską-Jasnorzewską. Sztuka została po raz pierwszy wystawiona w 1938 roku, gdy na terenach Europy zaczynał już panować faszyzm. Tekst jest groteską, satyrą na Adolfa Hitlera i jego sposób utrzymania totalitarnej władzy. Poetka znana jest z sensualnych, wrażliwych utworów, w których opowiada o miłości. „Baba-Dziwo” to dzieło odbiegające od jej standardu literackiego, jednak bardzo przenikliwe i pełne wyobraźni. Pawlikowska-Jasnorzewska pokazuje mechanizmy funkcjonowania ustroju totalitarnego i próbuje się zmierzyć z wizją kobiety, jako oprawcy. Dramat opowiada o umownym państwie Prawia, w którym rządzi Valida Vrana – bezwzględna dyktatorka, zaślepiona swoją władzą. Społeczeństwo zgodnie jej się podporządkowuje, czerpiąc z tego swoje własne korzyści.

Fot. Materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*