FILMWYDARZENIA

Oscary 2021 rozdane!

Oscary 2021 rozdane!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W nocy podczas 93. gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano prestiżowe statuetki dla najlepszych filmów i kreacji aktorskich.

Najlepszym filmem ubiegłego sezonu został, zgodnie z przewidywaniami, „Nomadland”. Obraz został nagrodzony także w kategorii reżyserii oraz najlepszej pierwszoplanowej roli kobiecej, w którą wcielała się współproducentka filmu i nagrodzona już dwoma aktorskimi Oscarami Frances McDormand.

W kategoriach aktorskich wyróżniono także Anthony’ego Hopkinsa za rolę w „Ojcu”, Daniela Kaluuya za występ w filmie „Judas and the Black Messiah oraz Yuh-Jung Youn za kreację w „Minari”.

Prestiżowe statuetki trafiły również do autorów scenariusza filmu „Ojciec” oraz Emaraldy Fennell, która została pierwszą Brytyjką nagrodzoną w kategorii scenariusz oryginalny za film „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”

Oscary trafiły do pełnometrażowej animacji „Co w gruszy gra”, produkcji „Sound of Metal” w kategoriach montaż oraz dźwięk, a także filmów wyprodukowanych przez platformę Netflix „Ma Rainey: Matka bluesa” (charakteryzacja, kostiumy) oraz „Mank” (scenografia, zdjęcia).

Fot. Carlo Allegri/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*