FILMWYDARZENIA

Złote i Srebrne Lwy rozdane!

Złote i Srebrne Lwy rozdane!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

45. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegła końca. Po raz pierwszy w historii festiwalu główna nagroda trafiła do animacji.

Złote Lwy dla najlepszego filmu festiwalu trafiły do reżysera Mariusza Wilczyńskiego i producentek animacji „Zabij to i wyjedz z tego miasta”. Nagrodą Srebrnych Lwów zostali uhonorowani twórcy filmu „Sweat”. Polsko-szwedzki dramat to największy zwycięzcą tegorocznej edycji FPFF w Gdyni. Produkcja zgarnęła aż 6 najważniejszych statuetek, w tym za kobiece role, montaż, reżyserię i zdjęcia. Dodatkowo nagrodami pozaregulaminowymi przyznawanymi przez redakcje Onetu i magazynu Elle została wyróżniona grająca rolę pierwszoplanową rolę w filmie „Sweat” Magdalena Koleśnik.

Pozostali zwycięzcy 45. FPFF

Kilka nagród trafiło także do głośnej produkcji opowiadającej o sprawie Tomka Komendy, czyli „25 lat niewinności”. Jury festiwalu wyróżniło debiut reżyserski Jana Holoubka i główną rolę Piotra Trojana. Najlepsze kostiumy i charakteryzacja pojawiły się w filmie „Magnezja”, a najlepszym filmem krótkometrażowym została historia opowiadająca o niechcianej ciąży 14-letniej dziewczynki 'Alicja i żabka” w reżyserii Olgi Bołądź. Pełna lista zwycięzców znajduje się na oficjalnej stronie gdyńskiego festiwalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*