WYDARZENIA

Powstanie film o Magdzie Gessler!

Mitch Nielsen/unsplash.com
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pracę nad biografią najpopularniejszej polskiej restauratorki już się rozpoczęły, jednak data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Długo wyczekiwana produkcja 

O filmie opowiadającym historię Magdy Gessler media spekulowały już od kilku lat, jednak dopiero ubiegłoroczna premiera autobiografii „Magda” pokazała, jak barwne życie prowadzi gwiazda polskiej gastronomii. Książka szybko stała się bestsellerem, a tym samym zachęciła różnych producentów filmowych do rozpoczęcia rozmów na temat ekranizacji. Okazuję się, że perspektywa powstania filmu o restauratorce jest bardzo realna, a jak potwierdziła podczas konferencji „Forbes Woman Polska” sama zainteresowana, prace nad scenariuszem już trwają. Szczegóły produkcji nie są jeszcze znane, jednak gwiazda potwierdziła, że osobiście bierze udział we wszystkich etapach przygotowania materiału i ma swoją wizję na film opowiadający o jej trudnym życiu. 

Co wiadomo o nadchodzącej produkcji? 

Kluczowym elementem filmu ma być autobiografia Magdy Gessler, to właśnie opisane w niej historie i przeżycia autorki mają stanowić podstawę scenariusza. Jak podczas konferencji powiedziała restauratorka: „W tej książce jest o tym, jak zwalczać smutek, depresję, stany absolutnie ekstremalne dla każdej kobiety – utraty dziecka, utraty męża, dwukrotna wdowa… Rzeczy, które naprawdę dla każdej z nas są prawdziwym dramatem, a stanowią później o naszej sile w zawodzie, w tym, co możemy dać innym ludziom. Te rzeczy były dla mnie bardzo ważne. Mogę powiedzieć, że dopiero w tej chwili je przeżywam w sposób podwójny, bo mam trochę więcej czasu dla siebie”. Wszystkie te wątki życia Magdy Gessler mają pojawić się także w filmowej biografii gwiazdy. Wśród oficjalnych informacji dotyczących produkcji pojawiła się także wiadomość, że to właśnie restauratorka ma być jedną ze scenarzystek, a także reżyserem projektu. Jak przekonuje Gessler: „Ten film na pewno mógłby być tragikomedią. To moje życie było czasami fantastyczne, wesołe, a momentami było naprawdę zniewalająco smutne. Chcę, żeby to był film w pięciu odcinkach”. Szczegóły dotyczące obsady, produkcji czy daty premiery nie są jeszcze znane, choć sama zainteresowana mówiła w licznych wywiadach o kilku nazwiskach, które widziałaby na filmowym plakacie. 

Kto może wcielić się w rolę Magdy Gessler? 

Wśród nazwisk pojawiających się w kontekście biografii gwiazdy programów stacji TVN wymienia się Julię Wieniawę czy Joannę Opozdę. O pierwszej z nich Magda Gessler powiedziała w jednym z wywiadów: „Każdy ma szansę, ona też. Na pewno tak. Jest bardzo atrakcyjną kobietą i super”. Jednak bardziej prawdopodobnym castingiem może okazać się druga z aktorek. Jej świetna rola Brigitte Bardot w filmie Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna” cieszyła się dużym uznaniem krytyków, co z pewnością także może mieć wpływ na decyzję osób odpowiedzialnych za produkcję filmu o Magdzie Gessler. Sama gwiazda powiedziała również, że u jej boku widziałaby męża Opozdy, Antka Królikowskiego, jednak ich aktualne problemy osobiste mogą pokrzyżować te plany. Magda Gessler podkreśliła także, że w filmie chciałaby „żeby to było robione na tej zasadzie, że to są młodzi ludzie, młode aktorki, nieznane, i żeby ten casting dał szansę tym, którzy jeszcze nie są znani”.

Zdj. główne: Mitch Nielsen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*