SZTUKI WIZUALNE

IMPERATYW – zobacz wyjątkową wystawę we wrocławskiej Galerii Miejskiej!

IMPERATYW – zobacz wyjątkową wystawę we wrocławskiej Galerii Miejskiej!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami od soboty wszystkie ośrodki kultury zostaną zamknięte. Na dwa ostatnie dni otwarcia Galeria Miejska zdecydowała się udostępnić wyjątkową wystawę IMPERATYW.

Wystawa została przygotowaną prze sześciu polskich artystów sztuki modernistycznej. Na prezentację zatytułowaną IMPERATYW składają się rysunek, szkło, tkaniny, realizacje fotomedialne, obiekty przestrzenne oraz instalacje. Jak podkreślają kuratorzy wystawy: „Ideą przyjętą przez kuratorów wystawy IMPERATYW jest zaprezentowanie dokonań sześciu oryginalnych postaw twórczych, z których niektóre znalazły swoje trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej, ale także autorów, których dokonania artystyczne wykazują zdeterminowaną ideowo twórczość, która miała już szansę na pozytywną weryfikację.” Autorami wystawionych prac są Andrzej P. Bator, Łukasz CEKAS Berger, Łukasz Gierlak, Wacław Szpakowski, Stach Szumski i Igor Wójcik.Wystawę można oglądać dzisiaj do godziny 18.00. Wstęp jest bezpłatny, jednak należy zachować wszystkie przepisy związane z utrzymaniem reżimu sanitarnego.

Idea przyświecająca autorom wystawy

Głównym założeniem wystawy jest zaprezentowanie sztuki bezprecedensowej, zaangażowanej i manifestującej. Zaproszeni artyści poprzez swoje prace pokazują nie tylko swoją wrażliwość, estetykę i talent, ale także światopogląd, idee czy manifest. IMPERATYW opowiada o tym jak może być realizowana artystyczne poczucie misji przez artystę. Sposobów i materiałów do wyrażenia swoich odczuć jest wiele, stąd też zróżnicowane w wykorzystywanych do tworzenia prac materiałach. Tytuł wystawy ma odnosić się do spełnienia tej społecznej misji, która jak zgodnie podkreślają kuratorzy IMPERATYWU nie jest i nie powinna być obowiązkiem etycznym. „Pojęcie imperatywu – niewzruszonej i niepodlegającej dyskusji reguły wynikającej z intelektualno-emocjonalnych założeń: artystycznych, ideowych, a niekiedy i moralnych”, taka optyka powinna towarzyszyć podczas wizyty w Galerii Miejskiej we Wrocławiu.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*