FILMWYDARZENIA

Ogłoszono nominacje do Oscarów!

Ogłoszono nominacje do Oscarów!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przedstawiła listę tegorocznych kandydatów do najważniejszej nagrody w Hollywood.

Podczas transmisji prowadzonej przez Nika Jonasa i Priyanke Chopra przedstawiono produkcje oraz gwiazdy, które mają szansę na cenną statuetkę podczas 93. ceremonii wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie. Najwięcej nominacji, bo aż 10, zdobył film Davida Finchera „Mank”, który można obejrzeć na platformie Netflix. Po 6 nominacji otrzymały produkcje „Ojciec”, „Judas and the Black Messiah”, „Minari”, „Nomadland”, „Sound of Metal” oraz „Proces siódemki z Chicago”. Na aż 5 statuetek ma także szansę film „Obiecująca. Młoda. Kobieta”.

Polski akcent

Niestety tegoroczny kandydat do kategorii filmów nieanglojęzycznych z Polski nie otrzymał nominacji. Wyróżnienie ominęło także Agnieszkę Holland i jej produkcję „Szarlatan”, która znalazła się tylko na oscarowej short liście jako czeski kandydat. Jednak podczas 93. edycji Oscarów nie zabraknie polskiego akcentu. Nominację do nagrody otrzymał polski operator filmowy. Dariusz Wolski został nominowany w kategorii zdjęcia za film „Nowiny ze świata”. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 26 kwietnia.

Fot. Carlo Allegri/Getty Images Etertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*