FILM

Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor odszedł w wieku 77 lat

Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor odszedł w wieku 77 lat
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Informacje o śmierci aktora opublikowała stacja TVN24. Wiadomość potwierdziła druga żona mężczyzny, z którą doczekał się dwójki dzieci.

Bronisław Cieślak ogólnopolską popularność uzyskał w 80., gdy na antenie telewizyjnej zagościł serial „07 zgłoś się”, w którym grał główną rolę porucznika Sławomira Borewicza. Po ogromnym sukcesie nikt nie chciał zatrudnić aktora kojarzącego się z jedna rolą, dlatego w latach 90. Bronisław Cieślak pracował między innymi jako sprzedawca w kiosku. Przez dwie kadencje był także posłem na sejm oraz rzecznikiem prasowym SLD. W 2009 roku rozpoczął współpracę ze stacją Polsat, jako główny bohater paradokumentalnego serialu kryminalnego „Malanowski i Partnerzy”. Przez 7 lat pracy nad produkcją nakręcono ponad 800 odcinków. 77-letni aktor od kilku lat zmagał się z rakiem prostaty.

Gwiazdy żegnają aktora

W mediach społecznościowych pojawiło się sporo wpisów, w których współpracownicy, przyjaciele oraz rodzina aktora uhonorowuje jego pracę i żegna go. Wzruszające posty stworzyli między innymi Grażyna Szapołowska, Jacek Majchrowski, aktorzy z planu „Malanowski i Partnerzy” Paweł Krupa i Anna Lucińska oraz bratanica Anna Cieślak. 77-letni aktor od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Fot. Fryta73/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*