FILM

Na jakie filmy warto się wybrać do kina po ich otwarciu?

Na jakie filmy warto się wybrać do kina po ich otwarciu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W połowie maja otwarte zostaną kina plenerowe, a pod koniec miesiąca będzie można udać się do reszty kulturalnych placówek. Na jakie produkcje warto zwrócić uwagę?

„Minari”

29 maja na ekranach polskich kin pojawi się oscarowa produkcja opowiadająca o koreańskiej rodzinie, która spełniając swój amerykański sen przeprowadza się z Kalifornii do Arkansas. Za drugoplanową rolę kobiecą w „Minari” Youn Yuh-Jung grająca babcię została nagrodzona Oscarem.

„Nomadland”

Według Amerykańskiej Akademii Filmowej najlepszy film tego roku, z najlepszą główną rolą kobiecą i najlepszą reżyserią. Kolejny wybitny występ Francis McDormand, która wciela się w postać nomadki Fern przemierzającej Stany Zjednoczone w swoim vanie. W filmie wzięli udział prawdziwi nomadzi, którzy na co dzień żyją w kamperach. Film zadebiutuje na ekranach 29 maja.

Z oscarowych hitów premierę będą miały także takie produkcje , jak „Ojciec” czy „Na rauszu”. Wśród polskich nagrodzonych produkcji będzie można obejrzeć „Sweat” oraz „Śniegu już nie będzie”.

W czerwcu na ekranach kin zadebiutują również długo oczekiwane produkcje: „Godzilla vs. Kong”, „Jestem Greta”, „Obecność 3: Na rozkaz diabła”, „Magnezja” czy „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza”.

Fot. Felipe Bustilo/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*