LITERATURA

Klasyka literatury rosyjskiej w nowej odsłonie!

Klasyka literatury rosyjskiej w nowej odsłonie!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Audioteka przygotowała własną aranżacje „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego. To, co wyróżnia najnowszy audiobook to niepowtarzalne polskie głosy oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Do projektu zaproszono reżysera odpowiedzialnego za sukces innych polskich superprodukcji – Dariusza Błaszczyka, któremu Audioteka zawdzięcza interpretacje m. in. „Mistrza i Małgorzaty” czy „Łamacza szyfrów”. W rolach głównych wystąpią Adam Ferency (narrator), Jędrzej Hycnar jako Raskolnikow, Mateusz Damięcki w roli Razumichina, Karolina Gorczyca jako Dunia Raskolnikow i Rafał Zawierucha w roli Lebieziatnikowa. Całość audiobooka została podzielona na 6 części, z których pierwsza jest już bezpłatnie dostępna. Każdy kolejny odcinek będzie się pojawiał na platformie Audioteki co czwartek.

Audioteka – Zbrodnia i Kara

Oryginalna muzyka

Na potrzeby audiobooka została skomponowana specjalna ścieżka dźwiękowa. Autorem muzyki jest słynny polski saksofonista i klarnecista Mikołaj Trzaska. Dźwięki skomponowane do opowiedzenia historii morderstwa lichwiarki muszą oddawać stany psychodeliczne głównego bohatera i wywoływać w słuchaczu uczucie niepokoju. Jak tłumaczy kompozytor ścieżka dźwiękowa do „Zbrodni i kary” została podzielona na dwa tropy muzyczne. Pierwszy nich to pieśni ludowe i obrzędowe z kręgu rosyjskiego prawosławia, nagrane z udziałem Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej Katapetasma. Drugim motywem jest muzyka improwizowana, która powstała we współpracy z wybitnymi artystami awangardowymi.

Fot. Stas Knop/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*