LITERATURA

3 nowości książkowe, które warto przeczytać w maju

3 nowości książkowe, które warto przeczytać w maju
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W tym miesiącu na rynku literackim pojawi się kilka ciekawych pozycji od polskich artystów.

Jakub Żulczyk „Informacja zwrotna”

Zmagający się z chorobą alkoholową Marcin Kania po kolejnej trudnej nocy uświadamia sobie, że zaginął jego syn. Upojny alkoholem bohater nie wie co się działo kilka godzin temu, jednak postanawia odnaleźć dziecko. Podczas swojego prywatnego śledztwa trafia na trop znanej polskiej afery reprywatyzacyjnej. Znany pisarz po raz kolejny zabiera w swoich czytelników w głąb świadomości bohatera i w charakterystyczny dla siebie sposób opowiada kryminalna historię.

Wisława Szymborska „Wielka liczba”

W maju wydawnictwo Znak opublikuje dziesiąty tom poezji Wisławy Szymborskiej. Pierwotnie „Wielka liczba” ukazała się w 1976 roku. Utwory polskiej Noblistki choć napisane ponad 40. lat temu są wciąż aktualne i korespondują z aktualnymi nastrojami panującymi w kraju i na świecie.

Remigiusz Mróz „Ekstremista”

Remigiusz Mróz publikuje kolejna w tym roku powieść. Tym razem powraca do swojej serii o Gerardzie Edlingu, czyli kontynuacji „Behawiorysty” i „Iluzjonisty”. Bohaterowie kryminału będą rozwiązywać zagadkę zaginięcia maturzystki za pomocą lingwistyki kryminalistycznej.

Fot. Karolina Grabowska/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*