FILM

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

27 lipca ruszyły w Ustroniu nagrania do filmu „Gierek”. Za jego realizację odpowiadają bracia Wojciech i Michał Węgrzynowie, autorzy słynnego „Procederu”. W rolach głównych wystąpią Michał Koterski i Małgorzata Kożuchowska. Co ciekawe, aktor do tej roli przytył aż 17 kilogramów!

Prace na planie filmu „Gierek”

Małgorzata Kożuchowska wcieli się w rolę Stanisławy Gierek, czyli żony I sekretarza KC PZPR. Informację o rozpoczęciu zdjęć opublikował na swoim koncie na Instagramie producent Janusz Iwanowski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Już 27 lipca na Śląsku zaczynamy zdjęcia🎬 do najnowszego filmu produkcji Global Studio @jolaowczarczyk „GIEREK”.🇵🇱 w reżyserii Braci Węgrzyn @wojciechwegrzyn_dop Przed Michałem Koterskim pojawiła się szansa na rolę życia. Zobaczcie metamorfozę jaką przeszedł aktor. Jest pierwsze zdjęcie transformacji❗ Przez ponad 35 lat spotykałem świadków wydarzeń lat 1970 – 1980 w tym bankierów z USA i Francji, dyrektorów zakładów produkcyjnych, byłych szefów zjednoczeń przemysłowych PRL, jak i robotników. 20 lat znałem dobrze osobistego sekretarza Edwarda Gierka, który zmarł w maju 2018 roku. Mieliśmy ten film zrobić razem. Niestety nagła choroba zabrała go od nas. Jednak efekt naszych wieloletnich i wielogodzinnych rozmów i również prawie 3 lata prac dokumentacyjnych trojga scenarzystów Michała Kalickiego, Krzysia Tyszowieckiego i Rafała Wosia, finalnie wiodą nas na Śląsk, aby zrealizować film dekady o pękniętej dekadzie Edwarda Gierka. Na razie celowo nie wspominam o ogromie pracy całej ekipy i iście hollywoodzkim sposobie przygotowania produkcji i aktorów do tego filmu. Bo na to jeszcze przyjdzie czas 😊. #Gierek #film #Netflix #hbogo #polityka #welfare #filmPolski #Proceder #KrimeStoryLoveStory #MisiekKoterski #Historia #transformacja #PRL

Post udostępniony przez Heathcliff Janusz Iwanowski (@heathcliff_janusz_iwanowski_)

Film przedstawia dziesięcioletnie rządy Edwarda Gierka. To swoista podróż w czasie. Oglądając film, cofniemy się o 50 lat.

Warto również zaznaczyć, że na planie zachowane były wszystkie środki bezpieczeństwa z powodu pandemii koronawirusa. Obowiązywały maseczki ochronne i stosowano płyny do dezynfekcji rąk. Kolejne zdjęcia będą realizowane w Zawierciu, Katowicach i Dąbrowie Górniczej.

Oprócz wspomnianych wcześniej aktorów, w filmie wystąpią również Cezary Żak, Rafał Zawierucha, Ewa Ziętek, Jan Frycz, Nicole Bogdanowicz oraz Kuba Józefowicz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*