LITERATURA

Gdzie szukać tanich książek?

Christin Hume/unsplash.com
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dobie internetu i e-booków tradycyjne książki wyróżniają się dodatkową wartością, zapewniając czytelnikowi niepowtarzalne doznania. Papier, druk, projekt okładki – wszystko to jednak kosztuje, dlatego też tak wiele osób stara się znaleźć książki w niższej cenie niż te na półkach w księgarni. Podpowiadamy, w jakich miejscach możesz szukać tanich książek. 

Księgarnie internetowe

Jeśli zależy Ci na znalezieniu tanich książek, to koniecznie zacznij od księgarni internetowych. Często te same pozycje kosztują tam o kilka, a nawet kilkanaście złotych mniej niż w tradycyjnych księgarniach. Ponadto, często pojawiają się również zachęcające promocje, które pozwalają na zakup książki w niezwykle korzystnych cenach. Dodatkowym atutem internetowych księgarni jest także fakt, że w wielu z nich możesz wykorzystać kody rabatowe. Pamiętaj jednak o dokładnym researchu, ponieważ pozwoli Ci on na znalezienie jak najlepszej oferty. 

Kioski i supermarkety

Świetnymi miejscami do szukania tanich książek są także kioski i supermarkety. Miejsca te często oferują książki w bardzo korzystnej cenie, a bestsellery najczęściej kupisz tu znacznie taniej niż w księgarniach.  Czasami możesz się naprawdę miło zaskoczyć i znaleźć tam książki za kilkanaście złotych. Warto więc obserwować gazetki z ofertą lub zaglądać na dział z książkami przy okazji zakupów spożywczych, a być może znajdziesz interesującą Cię książkę. Podobnie sprawa wygląda z kioskami, które często potrafią zaskoczyć klientów swoją ofertą.

Targi Książki

W wielu miastach organizowane są Targi Książki, na których masz okazję nie tylko kupić nową pozycję w dobrej cenie, ale także spotkać innych zapalonych czytelników. W takich miejscach często jest także możliwość wymiany książkowej – jest to z pewnością wyjątkowo miły i ekologiczny sposób na zdobycie nowej książki do swojej kolekcji.

Grupy facebookowe

Grupy na Facebooku mają ogromny potencjał. Sprawdzają się genialnie zwłaszcza do zrzeszania ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Warto więc poszukać grup facebookowych dla czytelników. Pozwalają one nie tylko na dzielenie się swoimi przemyśleniami na temat danej pozycji i autora lub poleceniami książkowymi, ale także na sprzedawanie i kupowanie przeczytanych już książek. Książki wystawiane na tego typu grupach zazwyczaj są w świetnym stanie i wyglądają jak nowe, a kosztują naprawdę niewiele.

Zdj. główne: Christin Hume/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*