TEATR I TANIEC

Teatry wracają po długiej przerwie. Na co warto się wybrać?

Teatry wracają po długiej przerwie. Na co warto się wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na deskach teatru pojawią się długo wyczekiwane premiery, z których część można było obejrzeć dotychczas na wirtualnych platformach streamingowych.

Teatr Polski w Poznaniu

29 maja w poznańskim teatrze odbędzie się uroczysta premiera spektaklu w reżyserii Wiktora Bagińskiego „Don Juan”. Sztukę na podstawie komedii Moliera można było od grudnia zobaczyć na platformie VOD teatru, jednak dopiero teraz oficjalnie zagości na scenie i będzie dostępna na żywo. W tytułową rolę wciela się Konrad Cichoń, a towarzyszyć będą mu, między innymi Michał Kaleta, Alan Al-Murtatha czy Alona Szostak.

Teatr Polski we Wrocławiu

Na koniec maja zaplanowano także 613. premierę w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Na deskach teatru zadebiutuje spektakl „Kasta la vista” wyreżyserowany przez Jacka Bończyka. Sztuka powstała na podstawie komedii absurdu stworzonej przez francuskiego autora Sébastiena Thiéry’ego, a dzięki artystom przeniesiona na polskie realia.

Teatr Wybrzeże w Gdańsku

W ciągu zniesienia obostrzeń w lutym i marcu teatr zaprezentował aż 3 premiery, jednak widzowie nie mieli za dużo czasu na ich obejrzenie. Z tego powodu na gdańską scenę powraca spektakl „Emigrantki”, który na początku roku zebrał bardzo pozytywne recenzje. Sztuka opowiada o trudach codziennego życia, jakie towarzyszą ciężko pracującym Polką za granicą. Pierwszy spektakl będzie można zobaczyć już 22 maja.

Fot. Christos Giakkas/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*