SZTUKI WIZUALNE

Luwr udostępnia swoje zbiory on-line!

Luwr udostępnia swoje zbiory on-line!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Francuskie muzeum stworzyło specjalna stronę internetowa, na której wirtualni zwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkowe zbiory.

Obostrzenia wprowadzone w Francji sprawiły, że muzeum od dłuższego czasu pozostaje niedostępne dla gości. W związku z tym placówka organizuje szereg projektów, które mają wzbudzić zainteresowanie publiki z całego świata. Jednym z tego typu pomysłów jest założenie specjalnej strony internetowej collections.louvre.fr, na której umieszczono dostęp do całej, liczącej prawie 500 tysięcy zabytków. Jak przekonuje dyrektor paryskiego muzeum Jean-Luc Martinez odkrycie największych skarbów Luwru, sprawi, że wiele osób będzie zainspirowanych do osobistego odwiedzenia instytucji.

Jakie zabytki obejmuje kolekcja?

Podczas wirtualnego zwiedzania będzie można obejrzeć kolekcje malarstwa, biżuterii, mebli czy rzeźb. Eksponaty udostępnione na platformie to nie tylko te, które mieszczą się na stałej wystawie, ale także dzieła na co dzień znajdujące się w magazynach muzeum. Dodatkowo na stronie pojawiły się także zabytki z Musees Nationaux Recuperation, które odzyskano po II Wojnie Światowej. Dzieła powierzone w opiekę instytucji z Paryża czekają na znalezienie prawowitych właścicieli.

Fot. jan kelsall/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*