SZTUKI WIZUALNE

Galerie sztuki znów otwarte. Wyjątkowe wystawy w SOK

Galerie sztuki znów otwarte. Wyjątkowe wystawy w SOK
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Od 4 maja ponownie zostaną otwarte galerie sztuki. Swoje drzwi dla jej miłośników otworzy m.in. Suwalski Ośrodek Kultury, który z tej okazji przygotował specjalne ekspozycje.

W sumie będzie można zobaczyć aż 4 wystawy, które zostaną udostępnione dla zwiedzających także 15 maja w godz. 19.00-23.00 w czasie Nocy Muzeów, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w historii działalności galerii SOK.

Andrzej Strumiłło – „Człowiek-Przestrzeń”

W ramach pierwszej ekspozycji będzie można zobaczyć przekrojową wystawę suwalskiego artysty Andrzeja Strumiłły. To ponad 200 wyjątkowych eksponatów, wśród których są m.in. prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz Muzeum Okręgowego w Suwałkach. Część prac pochodzi z prywatnych zbiorów spadkobierców malarza. Wernisaż odbędzie się 14 maja o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Prace będzie można oglądać w godz. 10.00-18.00.

Fot. K. Jutkiewicz/materiały prasowe (Andrzej Strumiłło – „Człowiek – Przestrzeń” GS Stara Łaźnia SOK)

Jan Lebenstein. 1930-1999 –
wystawa malarstwa, grafiki oraz rysunku

Wystawa obejmująca ponad 70 dzieł jednego z najważniejszych polskich artystów drugiej połowy XX wieku będzie dostępna natomiast w Galerii Sztuki Współczesnej. To okazja, aby zobaczyć niezwykłe pełne ekspresji i symboli prace, wśród których znajdą się m.in. obrazy olejne oraz rysunki. Finisaż z udziałem kuratora odbędzie się 25 maja o godz. 18.00.

Fot. materiały prasowe (J. Lebenstein reprodukcja)

Hopwart_VirWigry – wystawa malarstwa, grafiki oraz fotografii

Prace rzeźbiarki Ewy Markiewicz-Adamczewskiej będzie można oglądać w Galerii Patio od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 20.00. Inspiracją do powstania projektu były czarno-biała foto-wglądówka obrazu “Diabeł i sieja” autorstwa Tymoteusza Muśki oraz choreograficzne zapiski do muzyki baletowej “Święto Wiosny” Igora Strawińskiego. Chętni będą mogli wziąć udział w spotkaniu z autorką wystawy, które rozpocznie się 15 maja o godz. 19.00.

Fot. materiały prasowe ( HopWart_VirWigry – Ewa Markiewicz-Adamczewska)

Eksperymenty graficzne Kseniji Konopek – wystawa grafiki

Ekspozycja prac animatorki sztuki, która na co dzień jest związana z Fundacją Pogranicze będzie dostępna w Galerii Jednego Obrazu. Artystka chętnie eksperymentuje z różnymi technikami, starając się uchwycić złożoność i piękno natury.

Fot. materiały prasowe (Ksenija Konopko – Botanical)

Fot. K. Jutkiewicz/materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*