TEATR I TANIECWYDARZENIA

XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w radomskim Teatrze Powszechnym zakończony!

XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski w radomskim Teatrze Powszechnym zakończony!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grand Prix konkursu, czyli nagrodę Prezydenta Miasta Radomia dla najlepszego spektaklu otrzymała ekipa z Węgier za spektakl „Yvonne”.

Festiwal poświęcony twórczości Witolda Gombrowicza w Radomiu ma już wieloletnią tradycję. Tegoroczna edycja odbyła się warunkach pandemii i nowo przyjętych zasad czerwonej strefy zakażeń. Mimo wielu nowo powstałych przeszkód festiwal zakończył się pełnym sukcesem. Jak podkreśliła dyrektorka Teatru Powszechnego w Radomiu, Małgorzata Potocka festiwal zyskał piąta scenę – internet. A to udało się osiągnąć za sprawą prowadzenia transmisji na żywo z prezentowanych spektakli. Miejsca na widowni teatralnej mogły być wypełnione jedynie w 25%, dlatego organizatorzy zdecydowali się umieścić nagrania konkursowych spektakli na YouTubie.

Komu przyznano wyróżnienia podczas festiwalu?

Grand Prix przyznano spektaklowi „Yvonne” Maladype Theatre z Budapesztu w reż. Zoltána Balázsa. Nagroda ZAiKS za nową jakość sceniczną dzieł Witolda Gombrowicza trafiła do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie za przedstawienie „Opętani” w reż. Igora Gorzkowskiego. Przyznawano również wyróżnienia aktorskie, które otrzymali polscy twórcy: Aleksandra Bogulewska oraz Michał Węgrzyński. Jury konkursu wręczyło także nagrody za najlepszą scenografię i kostiumy, muzykę i reżyserię.

https://www.facebook.com/teatrradom/photos/a.835010866553226/3316057201781901/

Dodatkowe obostrzenia w schronisku dla zwierząt 🐕‍🦺🐈🐕 Wszystkim miłośnikom zwierząt przypominamy, że w związku z…

Opublikowany przez bydgoszcz.pl Środa, 28 października 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*