SZTUKI WIZUALNE

Wyjątkowa wystawa sztuki fantastycznej w Desa Unicum

Wyjątkowa wystawa sztuki fantastycznej w Desa Unicum
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do obejrzenia są nie tylko obrazy najpopularniejszych artystów surrealizmu, ale także rzeźby, grafiki cyfrowe czy szkice.

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym aukcji sztuki „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny” w domu aukcyjnym Desa Unicum w Warszawie. Do galerii budynku, w której znajdują się licytowane na początku lipca dzieła można wejść bezpłatnie i swobodnie obejrzeć wszystkie obrazy, grafiki i rzeźby. Po raz pierwszy w działalności warszawskiego domu aukcyjnego na licytacji pojawią się cyfrowe grafiki, których autorem jest znany i ceniony na rynku zagranicznym Jakub Różalski. Jego seria dzieł „Świat 1920+” stała się inspiracją do powstania gry komputerowej „Iron Harvest”.

Dzieła mistrza fantastyki

Największą i najbardziej rozpoznawalną postacią wystawy oraz aukcji „Sztuka Fantastyczna. Surrealizm i Realizm Magiczny” niezaprzeczalnie jest Zdzisław Beksiński. Podczas aukcji będzie można wylicytować aż 3 dzieła z jego kolekcji. Jeden z obrazów pochodzi z 1976 roku, czyli najważniejszego okresu jego twórczości artystycznej. Ponadto pojawią się dzieła takich artystów, jak Artur Szołdra, Krzysztof Żyngiel, Jacek Yerka, Jerzy Duda-Gracz, Wojtek Siudmak czy Katarzyna Kania.

Zdjęcie główne: materiały prasowe organizatora (Krzysztof Żyngiel – Niezwykły Sen)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*