FOTOGRAFIA

Wystawa Grand Press Photo 2020 we Wrocławiu!

Wystawa Grand Press Photo 2020 we Wrocławiu!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 28 września aż do 11 października w Sky Tower we Wrocławiu można oglądać najlepsze zdjęcia prasowe z tegorocznego konkursu Grand Press Photo.

266 niezwykłych fotografii

Na miłośników fotografii czeka 266 wyróżnionych zdjęć, w tym 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży oraz 4 projekty dokumentalne. Ponadto ekspozycja obejmuje prace nagrodzone w kategorii Young Poland.

Zdjęcie Roku na wystawie

W ramach wystawy będzie można zobaczyć m.in. fotografię, która w ramach konkursu zdobyła tytuł Zdjęcia Roku. Jej autorem jest Jacek Szydłowski, związany na co dzień z gazetą Dziennik Wschodni. Fotografia ukazuje pielęgniarkę Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie podczas pracy w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów w czasie epidemii koronawirusa.

Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.
Partnerami wystawy jest Sky Tower oraz Miasto Wrocław.

O konkursie

Grand Press Photo to jeden z najważniejszych w Polsce konkursów skierowanych do osób zajmujących się zawodowo fotografią prasową i dokumentalną. Zdjęcia uczestników co roku oceniane są przez uznanych fotoreporterów oraz fotoedytorów krajowych i zagranicznych. W tym roku przewodniczącym jury był światowej klasy fotoreporter, czterokrotny laureat World Press Photo – Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.

MagazynPress – Grand Press Photo 2020

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*