SZTUKI WIZUALNE

Banksy pokazał kulisy swojej pracy

Banksy pokazał kulisy swojej pracy
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tajemniczy brytyjski artysta nie ujawnił swojej tożsamości, ale na swoim profilu na Instagramie udostępnił film pokazujący pracę nad swoim ostatnim projektem.

W poniedziałek na murze nieczynnego więzienia w brytyjskim Reading ukazał się mural. Graffiti przedstawiało więźnia uciekającego na linie z prześcieradeł z zakładu karnego. Komentatorzy sztuki oceniają, że namalowana postać to znany poeta Oscar Wilde, który spędził w więzieniu w Reading dwa lata. Na tożsamość postaci wskazuje fakt, że skazany ma ze sobą maszynę do pisania. Od początku autorstwo malunku przepisywano Banksemu, jednak dopiero publikacja nagrania ukazującego proces tworzenia muralu oficjalnie potwierdziła czterodniowe przypuszczenia mediów.

Wyjątkowe nagranie

Film opublikowany przez samego artystę ukazuje kulisy tworzenia muralu na ścianie więzienia w Reading. Nagranie łączy w sobie relacje z malowania najnowszego graffiti oraz archiwalne fragmenty filmów z amerykańskim malarzem Robertem Rossą. Materiał opublikowany przez Banksego obejrzało 5 milionów użytkowników.

Fot. Maxim Kotov/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*