SZTUKI WIZUALNEWYDARZENIA

Spędź świąteczny weekend z Beksińskim!

Spędź świąteczny weekend z Beksińskim!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fundacja zajmująca się ochroną dzieł Zdzisława Beksińskiego zaprasza na transmisję live z twórczością polskiego fotografa, malarza, rysownika i rzeźbiarza.

6 godzin filmów dotyczących pracy, twórczości i rodziny Beksińskich przygotowano na specjalny weekend poświęcony pamięci sanockiego artysty. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w rodzinnym Sanoku, które zajmuje się pielęgnowaniem spuścizny po Zdzisławie Beksińskim. Filmy będą stremowane bezpłatnie przez platformę You Tube oraz na stronie vimeo.com

Fenomen rodziny Beksińskich

Największa popularność nazwiska artysty przypadała na premierę biografii Tomasza i Zdzisława Beksińskich w 2014 roku. Później historia rodziny została przedstawiona w filmie fabularnym „Ostatnia rodzina”. Turpistyczna, ponura i niepokojąca twórczość Zdzisława Beksińskiego łączy się z równie tragiczną historią życia i śmierci jego najbliższych. Syn malarza popełnił samobójstwo w wieku 41 lat, po tym jak rok wcześniej zmarła jego matka, żona artysty Zofia. W mieszkaniu Beksińskich odeszła również jego chorująca przez wiele lat matka, a sam Zdzisław został w nim zamordowany kilka lat później. W popkulturze rodzina Beksińskich została okrzyknięta jako „przeklęta” ze względu na nieustanne tragedie, które ją spotykały.

26-27 grudnia ! Sześć godzin filmów z Beksińskim i o Beksińskim. Zapraszamy na streaming online.

Opublikowany przez Fundacja Beksiński Wtorek, 15 grudnia 2020

Fot. Muzeum Historyczne w Sanoku)/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*