SZTUKI WIZUALNE

Stwórz własną wystawę w Muzeum w Gliwicach!

Stwórz własną wystawę w Muzeum w Gliwicach!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiaj startuje projekt gliwickiego muzeum „Wirtualnych wystaw wiele…”. Dzięki niemu chętni uczestnicy mogą samodzielne zaaranżować wnętrze muzealne cyfrowymi zabytkami 2D i 3D.

„Wirtualnych wystaw wiele…” to unikatowa w skali kraju propozycja aktywności on-line. Jak podkreślają organizatorzy projekt powstał z myślą o prowadzeniu atrakcyjnych działań edukacyjnych w przestrzeni internetowej z wykorzystaniem zasobów cyfrowych Muzeum. Akcja ma pozwolić szerokiej grupie odbiorców (zarówno indywidualnych, jak i grup szkolnych) twórczo przetwarzać zasoby muzealne, a tych jest ponad 100 000 tysięcy. Zdaniem władz gliwickiego muzeum ma to się przyczynić do redystrybucji dóbr kultury. Dodatkowo organizowane będą również warsztaty on-line na platformie ZOOM, prowadzone przez muzealnych edukatorów, w trakcie których będzie można nie tylko projektować wystawy, ale przede wszystkim poznać zbiory Muzeum w Gliwicach oraz właściwy im kontekst historyczny i kulturowy.

Jak działa platforma?

Wystawy można tworzyć w obrębie 6 modułów tematycznych.

  • Archeologia powiatu gliwickiego
  • Najcenniejsze i najciekawsze zabytki Muzeum w Gliwicach
  • Królewska Odlewnia Żelaza
  • Zabytki Działu Etnografii. Zwyczaje, obrzędy i tradycje ziemi gliwickiej
  • Gliwicka fotografia
  • Wirtualny portret Gliwic. Twoja historia miasta

Strona, na której można tworzyć wystawy została opatrzona podpisami edukacyjnymi oraz oznaczeniami bibliograficznymi, co jest nie tylko podpowiedzią dla indywidualnych gości wystawy, ale także pomocą naukową dla nauczycieli. Program daje także możliwość dodawania do ekspozycji własnych materiałów, takich jak zdjęcia, rysunki czy teksty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*