SZTUKI WIZUALNE

„Bunt w sztuce’, czyli wyjątkowe wystawy młodych artystów

„Bunt w sztuce’, czyli wyjątkowe wystawy młodych artystów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projekt kulturalny, którego celem jest popularyzacja dzieł nastoletnich artystów rusza 4 marca z wystawą sztuki w jednej z warszawskich kawiarni.

„Bunt w sztuce” to inicjatywa trójki warszawskich licealistów, których inspiracja współczesną sztuką doprowadziła do stworzenia społecznego projektu. Zakłada on wykreowanie miejsca przyjaznego młodym artystom i promowania ich unikatowych dzieł. Głównym elementem projektu będą cykliczne wernisaże organizowane w ośrodkach kultury, kawiarniach, restauracjach czy bibliotekach. Pierwszy z nich odbędzie się już 4 marca w kawiarni „Jaś i Małgosia” w Warszawie.

Rozbudowana aktywność

Szeroki zakres ekspansji projektu „Buntu w sztuce” ma obejmować szkolenia on-line z malarstwa i rożnych technik tworzenia sztuki, podcasty, spotkania autorskie, wykłady z historii sztuki czy grupowe malowanie obrazów i murali. Autorzy inicjatywy zapowiadają również powstanie „Warszawskiej mapy sztuki nastolatków”, która będzie nawigować zainteresowanych odbiorców współczesnej twórczości po lokalizacjach prezentujących dzieła młodych artystów na terenie stolicy. Kolejne wernisaże zaplanowano na 6 i 7 marca w warszawskiej kawiarni „Kulturalna”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*