FILMWYDARZENIA

Program 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych ogłoszony!

Program 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych ogłoszony!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Za dwa tygodnie rozpocznie się jeden z najbardziej prestiżowych polskich festiwali filmowych. Listę nominowanych produkcji, poznaliśmy pod koniec października, teraz pojawia się program całego festiwalu!

Tegoroczna edycja FPFF odbywa się w niecodziennych okolicznościach. Tak jak w przypadku większości festiwali filmowych, również ten gdyński został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej. Jak zapowiedzieli organizatorzy do Konkursu Głównego zakwalifikowano 14 filmów. Jednak to nie jedyna kategoria, w której można zdobyć Złote i Srebrne Lwy. Obok głównej rywalizacji, filmowe produkcje będą oceniane również w kategorii filmów mikrobudżetowych i produkcji krótkometrażowych. W trakcie festiwalu pojawią się także sekcje filmowe np. POLONICA, które będą prezentować filmy tematyczne. Produkcje biorące udział w tegorocznym festiwalu będą umieszczone na specjalnie przygotowanej platformie VOD FPFF. To również na tej platformie będą odbywać się wszystkie wydarzenia towarzyszące 45. Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych.

Program FPFF on-line

Organizatorzy gdyńskiego festiwalu zapowiedzieli, że dostęp do VOD FPFF będzie trzeba wykupić z wyprzedzeniem, a niektóre z branżowych eventów będzie miało ograniczoną, specjalnie przygotowaną listę uczestników lub akredytowanych dziennikarzy. Wykupując dostęp do festiwalowej platformy warto także wiedzieć, że ze względu na ograniczenia nałożone przez dystrybutorów filmowych, nie wszystkie produkcje biorące udział w Głównym Konkursie, będą dostępne do obejrzenia przez uczestników festiwalu. W programie przygotowanym na 45. edycję FPFF znajdują się między innymi koncerty rapera L.U.C., warsztaty z Filmoteką Szkolną czy wystawa on-line Macieja Kosycarza. Szczegółowy plan około filmowych wydarzeń można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*