FILMWYDARZENIA

„Oczy i obiektywy” przegląd filmów etnograficznych

„Oczy i obiektywy” przegląd filmów etnograficznych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dniach 23–26 października 2021 odbędzie się piętnasta edycja wyjątkowego przeglądu filmów etnograficznych: „Oczy i Obiektywy”. Wydarzenie odbędzie się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie przy ul. Bacha 15 i będzie dostępne dla wszystkich chętnych – wstęp wolny!

Uczestnicy przeglądu będą mogli zapoznać się z twórczością zarówno polskich, jak i zagranicznych reżyserów. Podczas festiwalu wyświetlone zostaną nowości, a także pozycje klasyczne, jednak trudno dostępne. Co więcej, podczas całej imprezy będą miały miejsce także interesujące wydarzenia towarzyszące, m.in. koncert zespołu folkowego „Stój Katarzyno”, w którym odnajdziemy inspiracje muzyką polską, ale także łemkowską, ukraińską oraz bałkańską oraz spotkanie spotkanie z Magdaleną Lubańską, jedną z twórczyń “Wielkiego strachu”, współautorką scenariusza filmu.

Także dzieci będą też mogły wziąć udział w angażujących zabawach i warsztatach nawiązujących do etnografii. Z myślą o nich przygotowane zostaną także ciekawe gry oraz opowieści dotyczące innych kultur i ich tradycji. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie wydarzenia.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*