FILMWYDARZENIA

Sukces młodego polskiego kina. Poznaliśmy laureatów 13. Festiwalu Mastercard OFF CAMERA

Sukces młodego polskiego kina. Poznaliśmy laureatów 13. Festiwalu Mastercard OFF CAMERA
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ubiegły piątek zakończyła się wyjątkowa edycja filmowego festiwalu w Krakowie. Z uwagi na ograniczenia sanitarne OFF CAMERA przeniósł się do internetu i trwał aż 15 dni. W najważniejszych kategoriach zwyciężyli młodzi, polscy twórcy.

Nowa forma festiwalu pozwoliła nie tylko na wydłużenie imprezy, ale także na prezentację wszystkich filmów szerszej publiczności na platformie player.pl Dzięki takiej formule festiwal zyskał aż 100 tysięcy widzów, a produkcje umieszczone na platformie VOD okazały się najpopularniejszym wydarzeniem w bibliotece player.pl

Kto wygrał najbardziej prestiżowe nagrody?

Nagrody zostały przyznane przez 3 międzynarodowe składy jurorskie, pośród których zasiedli tacy artyści jak: Jan Komasa, Tom Hall, Marina Kostova czy Anna Serdiukow. Krakowską Nagrodę Filmową otrzymała włoska reżyserka Maura Delporo za debiut filmowy „Maternal”. Nagroda Publiczności trafiła do Darii Woszek za film „Maryjki”. Swojego laureata wybierało również jury Kulczyk Foundation. Został nim Bartosz Kruhlik – autor filmu „Supernova”. Nagrody aktorskie trafiły do młodego pokolenia artystów: Zofii Domalik oraz Macieja Musiałowskiego. Za kreację aktorską wyróżnienie otrzymał także Bartłomiej Topa.

Tegoroczna edycja Mastercard OFF CAMERA cieszyła się też ogromnym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Informacje dotyczące krakowskich wydarzeń przyciągnęły ponad 4 milionową publiczność!

https://www.instagram.com/p/CFmRINdHjed/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*