LITERATURA

Noc bibliotek 2020 – sprawdź co przygotowała Twoja lokalna placówka!

Noc bibliotek 2020 – sprawdź co przygotowała Twoja lokalna placówka!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

10.10 odbędzie się ogólnopolska VI edycja Nocy Bibliotek. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa, a także zachęcenie lokalnych społeczności do korzystania z zasobów najbliższych im bibliotek.

Na czym polega Noc Bibliotek?

Tegoroczna edycja nocnego czytania odbywa się pod hasłem „Klimat na czytanie” i nawiązuje do problemów klimatycznych panujących na świecie. Celem akcji jest nie tylko zachęcenie do regularnego korzystania z zasobów bibliotek, ale także niekonwencjonalne przedstawienie biblioteki jako miejsca otwartego z ofertą dla osób w każdym wieku. Organizatorzy pragną by biblioteki miejskie w całej Polsce stały się lokalnymi centrami żywej kultury i edukacji.

Każda z bibliotek biorących udział w akcji samodzielnie organizowała aktywności na czas Nocy Bibliotek. Plan był dowolny, a każda z placówek mogła zrealizować swój nawet najbardziej szalony pomysł. Dla 15 bibliotek z najciekawszym programem wydarzeń przygotowano literackie nagrody, w postaci uzgodnionych z nimi pakietami książek. Pośród zaplanowanych w całej Polsce wydarzeń znajduje się m. in. gra terenowa w Piasecznie, średniowieczna historia powstawania książki w Kwidzynie, pokaz mody inspirowany ekologią w Poznaniu, warsztaty rękodzielnicze w Wieliczce czy zwiedzanie mrocznych tuneli pod biblioteka w Wałbrzychu. Wejdź na stronę swojej lokalnej biblioteki i sprawdź co przygotowała Twoja lokalna filia!

https://www.facebook.com/nocbibliotek/videos/384713776047264/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*