LITERATURA

Książkowe premiery, na które warto czekać w kwietniu!

Książkowe premiery, na które warto czekać w kwietniu!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym miesiącem na rynku pojawia się coraz więcej długo oczekiwanych premier. Sprawdź, jakie pozycje proponujemy w kwietniu!

„Dziewczyna, kobieta, inna” Evaristo Bernardine

Bestsellerowa powieść została w 2019 roku wyróżniona przez „Sunday Times” oraz „Guardian” jako książka dekady. Tytuł książki roku uzyskała w magazynach „Time’a”, „Washington Post”, „New Yorker” i „Kirkus Reviews”. W tym samym czasie otrzymała również Nagrodę Bookera, która ostatecznie wpisała pozycję w kanonu lektur obowiązkowych. Po 2 latach na polskim rynku pojawiło się tłumaczenie, a polscy czytelnicy będą mieli okazje poznać opowieść o 12 niezwykłych postaciach, poszukujących życiowego celu.

„Jezioro samogonu” Michaił Bułhakow

12 kwietnia w księgarniach pojawi się zbiór opowiadań rosyjskiego pisarza. Wśród opublikowanych tekstów znajdują się „Diaboliada”, „Fatalne jaja” i „Psie serce”, które powstały w latach 20. XX wieku. Tytułowy tekst zbioru to literacki obraz codziennego życia w Moskwie, które wyjątkowo doskwierało pisarzowi.

„Kierunek zwiedzania” Marcin Wicha

Najnowsza powieść laureata Nagrody Literackiej Nike oraz Paszportów Polityki. Niecałe 200 stron autor poświęca na przedstawienie artystycznej biografii i życia malarskiego w nowatorski sposób. Poszukując języka i słów, które uchwycą abstrakcyjną istotę malarstwa Wicha znajduje zaskakujące wnioski. Premiera książki odbędzie się 14 kwietnia.

Fot. congerdesign/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*