WYDARZENIA

Sztuka jest lepsza z tobą – konferencja online

Sztuka jest lepsza z tobą  – konferencja online
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Creative Europe Desk Polska i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zapraszają na międzynarodową konferencję pn. „Sztuka jest lepsza z tobą. Jak europejskie muzea i teatry rozpoczęły nową epokę w kulturze?”

Cyfrowy świat zaznacza swoją obecność w różnych obszarach życia, w tym szeroko rozumianej kulturze. Dwudniowe wydarzenie ma ukazać, w jaki sposób współczesne instytucje kultury, takie jak galerie, muzea, czy teatry wykorzystują nowoczesne narzędzia interaktywne w swojej działalności. Ma być również próbą odpowiedzi na pytanie, jak może wyglądać przyszłość kultury oraz sztuki w tej nowej, szybko zmieniającej się rzeczywistości cyfrowej. W czasie konferencji będzie można zapoznać się z ciekawymi praktykami, wśród których są projekty realizowane w ramach programu Kreatywna Europa.

Wśrod panelistów pojawią się przedstawiciele europejskich instytucji kulturalnych, m.in. Sarah Ellis z Royal Shakespeare Company, Merete Sanderhoff z SMK – Statens Museum for Kunst oraz Annastina Haapasaari z Finnish National Opera and Ballet.

Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Udział jest możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*