FILMWYDARZENIA

Najlepsze kino niezależne w twoim domu – poznaj program GRAND OFF 2020!

Najlepsze kino niezależne w twoim domu – poznaj program GRAND OFF 2020!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowe produkcje filmowe, wybitni goście, dyskusje i warsztaty – to wszystko w ramach 14. edycji festiwalu GRAND OFF!

23 listopada to data, którą koniecznie powinni zapisać w kalendarzu wszyscy miłośnicy filmu. W tym dniu rozpoczyna się bowiem jedno z najważniejszych wydarzeń promujących kino niezależne w Polsce. Festiwal ma na celu wyłonienie najlepszych niezależnych krótkich produkcji filmowych. Do tegorocznego konkursu zgłoszono aż 4000 filmów ze 125 krajów.

Za nominacje do nagród w konkretnych kategoriach odpowiada specjalna międzynarodowa Kapituła złożona z przedstawicieli różnych środowisk filmowych na świecie. Dodakowo przyznaje ona również honorowe statuetki dla wybitnych filmowców związanych z kinem niezależnym. Na liście nagrodzonych do tej pory osób znajduje się wiele wybitnych nazwisk, wród nich Agnieszka Holland, Janusz Gajos oraz Daniel Olbrychski.

Co w programie?

Tegoroczna edycja festiwalu przeniesie się do internetu i będzie obfitować w wiele ciekawych wydarzeń, wśród których każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Fani czekają przede wszystkim na wyjątkowe projekcje filmowe, wśród których pojawią się nie tylko filmy z Polski, ale również takich krajów, jak Niemcy, Francja, Austria, czy Izrael. Organizatorzy dużą wage przywiązują również do aspektu edukacyjnego festiwalu. Stąd też nie zabraknie na nim warsztatów prowadzonych przez znakomitych twórców związanych z polskim środowiskiem filmowym. Uczestnicy będą mieli do wyboru zajęcia z reżyserii, pisania scenariuszy, warsztaty operatorskie oraz z realizacji dźwięku i montażu.

Gość specjalny 14. edycji

Tegoroczna edycja będzie również wyjątkowa pod innym względem. Wydarzenie odbędzie się z gościnnym udziałem Ewy Wiśniewskiej znakomitej polskiej aktorki teatralnej i filmowej, laureatki wielu prestiżowych nagród, w tym Polskiej Nagrody Filmowej za najlepszą rolę kobiecą drugoplanową w filmie „Ogniem i mieczem”.

Wszystkie projekcje oraz warsztaty będą odbywały się online na Facebooku. Szczegółowy rozkład dostepny jest na stronie festiwalu: grandoff.eu

For. Materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*