FILM

Najlepiej zarabiające aktorki w Hollywood

Najlepiej zarabiające aktorki w Hollywood
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć zarobki hollywoodzkich gwiazd zależą od powodzenia produkcji filmowych z ich udziałem, przez ostatnie lata w rankingach wciąż figurują – wymieniając się miejscami – te same aktorki amerykańskie. Oto niektóre z nich!

Scarlett Johansson

Po raz pierwszy na planie filmowym aktorka pojawiła się w wieku 9 lat, a już po dwóch latach zagrała u boku Seana Connery’ego. W 1996 roku Johansson zagrała w filmie „Zaklinacz koni”, a światową sławę przyniosły jej takie produkcje jak „Między słowami” (2003), „Wyspa” (2005) i „Wszystko gra” (2005).

Rola Czarnej Wdowy – Nataszy Romanoff umocniła tylko sukces i pozycję finansową aktorki. Za „Avengersów” Scarlett otrzymała… 56 milionów dolarów. W sierpniu hollywoodzka gwiazda została mamą, ale już zapowiedziała swój powrót na duży ekran. Razem z Chrisem Evansem aktorka zagra w nowym filmie Dextera Fletchera „Ghosted”.

Angelina Jolie

Uznanie krytyków Jolie zyskała dzięki filmowi „George Wallace”, a światowy rozgłos przyniosła jej rola Lary Croft w 2001 roku. Oszałamiający sukces odniósł też filmu „Pan i Pani Smith”, a małżeństwo jego głównych bohaterów, Brada Pitta i Jolie, przerodziło się w realny związek. Ostatnie lata nie są jednak dla pary najszczęśliwsze. Wiele czasu odbierają jej spory wokół sprawy rozwodowej i opieki nad szóstką dzieci. 

Za odegranie tytułowej roli w drugiej części „Czarownicy” Angelina Jolie otrzymała niezłe honorarium – 28 milionów dolarów. Znacznie gorzej wypadł ostatni film z Jolie zatytułowany „Ci, którzy życzą mi śmierci”. Produkcja zarobiła jedynie 2,8 miliona dolarów.

Jennifer Aniston

Rodzice Jennifer Aniston także byli aktorami, ale finansowo dużo lepiej radzi sobie ich córka, która do tej pory otrzymuje miliony za rolę w „Przyjaciołach”. A przecież była o krok od wycofania się z pracy aktorskiej! W 1990 roku Aniston pojechała do Hollywood i grała tylko nieznaczące role. Po 4 latach zwątpiła w swój talent i od niechcenia, na pożegnanie, wzięła udział w castingu do serialu. Jak wiadomo, rola Rachel Green przyniosła jej uznanie i wielkie pieniądze, Złotego Globa i Emmy.

W 2002 roku Aniston zagrała w filmie „Bruce Wszechmogący”, a w 2008 w produkcji „Marley i ja”. Choć hollywoodzka gwiazda ceniona jest głównie za role w komediach, znalazła się też w obsadzie kilku „poważniejszych” filmów, jak choćby „Żółte ptaki” czy „Zabójczy rejs”.

Julia Roberts

W 1990 roku na duże ekrany wyszedł film „Pretty Woman”, w którym Roberts odegrała rolę prostytutki Vivian. Niewiarygodna historia miłości o nowym „Kopciuszku” i jej wybawcy wyniosła Roberts na szczyty notowań hollywoodzkiego box office’u. Potem nadszedł dla niej czas poważniejszych ról – wspomnijmy choćby produkcję opartą na biografii Erin Brockovich, film „Za wcześnie umierać” czy „Powrót Bena”.

Za swoją najnowszą rolę w produkcji filmowej „Leave The World Behind” hollywoodzka gwiazda otrzymała honorarium w wysokości 25 milionów dolarów.

Jennifer Lawrence

O Jennifer Lawrence warto wspomnieć chociażby z uwagi na wiek, w jakim ta hollywoodzka aktorka zaczęła sięgać po laury. W 2012 roku, w wieku 22 lat, Jennifer dostała nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmie „Poradnik pozytywnego myślenia”. Za udział w najnowszej produkcji „Nie patrz w górę”, w której występuje u boku Leonarda DiCaprio, młodziutka aktorka otrzymała 25 milionów dolarów.

Zdj. główne: Vincentas Liskauskas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*