FOTOGRAFIA

GRAND PRESS PHOTO 2021 – ostatnie dni na zgłoszenie

GRAND PRESS PHOTO 2021 – ostatnie dni na zgłoszenie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze tylko przez kilka dni można wysyłać zgłoszenia do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej  Grand Press Photo. Podobnie jak w poprzednich latach mogą być to zdjęcia pojedyncze, jak i fotoreportaże. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 kwietnia.

Grand Press Photo organizowany jest przez magazyn „Press” oraz Fundację Grand Press. Przewodniczącym jury tegorocznej edycji jest Romain Laurendeau – laureat World Press Photo Story of the Year 2020. Oprócz niego w jury konkursu zasiadają: Maarten Schilt, Anna Bedyńska, Radu Sigheti, Maksymilian Rigamonti oraz Andrzej Zygmuntowicz.

W kategorii zdjęć pojedynczych można zgłaszać fotografie dotyczące wydarzeń, życia codziennego, ludzi, środowiska oraz portret. Z kolei fotoreportaż obejmuje takie kategorie, jak: wydarzenia, ludzie, środowisko oraz życie codzienne. Autor zdjęcia roku otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys. złotych.

Young Poland dla młodych talentów

Po raz trzeci jury konkursu Grand Press Photo będzie chciało wyróżnić również młode talenty na rynku fotografii reporterskiej. W kategorii Young Poland mogą wziąć udział osoby do 26. roku życia, które nie startowały do tej pory w konkursie. Jak podkreśla Weronika Mirowska, wiceprezes Fundacji Grand Press:

Kategoria Young Poland powstała w 2017 roku z myślą o młodych fotografach, często studentach szkół fotograficznych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią reporterską. Pozwala młodym twórcom poddać ich pracę pod ocenę profesjonalnego jury konkursu. Nagroda okazała się być dla nich ważnym punktem w rozwoju zawodowym i jest często przepustką do dalszych działań w tej dziedzinie. Zarówno jurorzy, jak i odbiorcy naszych wystaw zwracają uwagę na powiew świeżości, który ta kategoria wniosła do Grand Press Photo.

Oficjalnym partnerem kategorii Young Poland został producent inteligentnych urządzeń – marka Oppo, która na rynku polskim dostępna jest od 2019 roku.

OPPO wspiera twórców poprzez technologie oraz inicjatywy związane ze sztuką. Jedną z takich inicjatyw jest konkurs Grand Press Photo, a w szczególności kategoria Young Poland, skierowana do młodych talentów. Obraz jako sztuka wyrazu jest niezwykle istotny także w naszych produktach – sztandarowa seria smartfonów OPPO Reno od zawsze wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi oraz video. Wraz z premierą serii smartfonów OPPO Reno5 oddajemy w ręce użytkowników szereg opcji, które pozwolą im rozwijać i pobudzać kreatywność, a w efekcie tworzyć unikalne obrazy i opowieści.

– dodaje Mo Zhang, Brand Manager w OPPO Polska.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie konkursu.

Fot. PublicDomainArchive/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*