LITERATURAWYDARZENIA

Internetowa biblioteka Wolne Lektury zaprasza na spotkanie z tegorocznym laureatem nagrody Nike!

Internetowa biblioteka Wolne Lektury zaprasza na spotkanie z tegorocznym laureatem nagrody Nike!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Radek Rak pojawi się na spotkaniu on-line dotyczącym jego premierowego opowiadania „Małe Zwierzątka”. Rozmowę z pisarzem przeprowadzi znakomity dziennikarz literacki Michał Nogaś.

Spotkanie z tegorocznym zwycięzcą literackiej nagrody Nike Radkiem Rakiem odbywa się z okazji premiery jego najnowszego opowiadania. Tekst „Małe zwierzątka” powstał na zamówienie biblioteki Wolne Lektury i jak ogłosiła platforma tylko tam będzie dostępny przedpremierowo dla czytelników. Nowe opowiadanie Radka Raka to jego pierwsza publikacja po otrzymaniu miana najlepszej książki ubiegłego roku. Opowiadanie „Małe zwierzątka” to osadzona w realiach prowincjonalnej Polski opowieść o silnym związku człowieka z niedrapieżnymi, drobnymi stworzeniami. Jak to na twórczość pochodzącego z Dębicy pisarza przystało, w jego premierowym utworze nie zabraknie elementów baśniowych i postaci fantastycznych.

Spotkanie on-line

Rozmowa Radka Raka z Michałem Nogasiem odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.30. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo podczas transmisji live na You Tubie. Link prowadzący do relacji można znaleźć na Facebooku Wolne Lektury. Prowadzący spotkanie Michał Nogaś jest ambasadorem biblioteki i na co dzień zajmuje się dziennikarstwem. Niedawno ukazał się jego najnowszy zbiór wywiadów i rozmów ” Z niejednej półki” z najwybitniejszymi polskimi i zagranicznymi pisarzami świata. Pośród licznej i imponującej listy nazwisk można znaleźć rozmowę z Dorotą Masłowską, Mariuszem Szczygłem, Jerzym Plichem, Margaret Atwood oraz z czworgiem laureatów Literackiej Nagrody Nobla: Olgą Tokarczuk, Swietłaną Aleksijewicz, Orhanem Pamukiem i Mario Vargasem Lloysą. Świetnie prowadzone wywiady oraz premiera opowiadania rada Raka zwiastują wyjątkowo interesujące spotkanie i gratkę dla miłośników polskiej literatury współczesnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*