FILMWYDARZENIA

Z czułości do świata – wystartował Festiwal Millenium Docs Against Gravity

Z czułości do świata – wystartował Festiwal Millenium Docs Against Gravity
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To nie tylko największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, ale także jedyny, który odbywa się jednocześnie w siedmiu miastach. Tegoroczna edycja przenosi na srebrny ekran  ponad 100 filmów dokumentalnych. Temat przewodni brzmi: “Z czułości świata”. Inspirowany jest przemową noblowską Olgi Tokarczuk. Pamiętaj, uwolnij swój umysł i ciesz się magią filmu. 

Jak wygląda program festiwalu?

Pandemia koronawirusa wymusiła zmianę terminu festiwalu. W tym roku festiwal rozpoczął się 4 września i potrwa cały miesiąc – do 4 października! Jeśli chcesz zobaczyć ciekawy dokument, nie musisz nawet wychodzić z domu. Tegoroczny festiwal odbędzie się bowiem w wersji hybrydowej. 

Program obejmuje ponad 1000 pokazów w Warszawie, Lublinie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdyni i Katowicach, a także w Poznaniu, dzięki nawiązaniu współpracy z Kinem Muza. Z kolei od 19 września do 4 października planowana jest część online. To jednak nie wszystko! Wielu twórców z całego świata przyjęło zaproszenie organizatorów i spotka się z publicznością, zarówno na żywo, jak i wirtualnie. Jeśli interesujesz się kinem, nie może Cię tam zabraknąć!

Millennium Docs Against Gravity Film Festival – 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity – ZWIASTUN FESTIWALU

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*