FILM

,,Młodzi i film” – znamy zwycięzców

,,Młodzi i film” – znamy zwycięzców
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczna (39)  edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych odbyła się w dniach 1-5 września. Jak zwykle w centrum uwagi znaleźli się debiutanci, którzy – jak podkreśla dyrektor artystyczny Janusz Kijowski –  utrzymują kino niezależne przy życiu.

Jantary 2020

Nagrodę specjalną sieci kin studyjnych i lokalnych w kategorii “Najlepszy debiut pełnometrażowy” otrzymał ,,Żelazny most” w reżyserii Moniki Jordan-Młodzianowskiej. Nagrodę dziennikarzy za film krótkometrażowy zdobył obraz „Maria nie żyje” reż. Martyna Majewska, z kolei za film długometrażowy – ,,Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika.

Paweł Chorzępa za film “Synek” otrzymał Jantara 2020 za krótkometrażowy film dokumentalny.  Jantara 2020 za główną rolę kobiecę przyznano Julii Kijowskiej, która wystąpiła w filmie ,,Fisheye” w reżyserii  Michała Szcześniaka.

5 nagród dla filmu o Tomaszu Komendzie

Publiczność nagrodziła ,,25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w kategorii film pełnometrażowy. Obraz zdobył także nagrody za najlepszą reżyserię dla Jana Holoubka, najlepszy scenariusz dla Andrzeja Gołdy, najlepsze zdjęcia dla Bartłomieja Kaczmarka oraz najlepszą rolę męską dla Piotra Trojana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*