TEATR I TANIEC

Wymagania stawiane tancerkom

Wymagania stawiane tancerkom
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zawód tancerza jest wymagający, ale dla swojej pasji można zrobić naprawdę dużo. W tańcu może odnaleźć się każdy, chociaż nie da się ukryć, że znacznie łatwiej mają osoby, które od dzieciństwa trenowały. Nie zawsze jednak czuje się w sobie chęć, czy potrzebę nauki w młodych latach.

Wymagający zawód tancerki

Wiele małych dziewczynek pytanych o zawód, jaki chciałyby wykonywać wskazują na tancerki. Trudno się dziwić, nierzadko zakładają kolorowe stroje, mają piękne fryzury i makijaż. Mają możliwość występować na deskach teatrów, krajowych i zagranicznych scenach muzycznych. Wszystkie tancerki powinny mieć predyspozycje, wśród których wyróżnia się nienaganną postawę, grację w poruszaniu się, doskonałą koordynację ruchową. Małe dziewczynki zdecydowanie łatwiej i szybciej mogą to wypracować, ma to miejsce w szkołach baletowych. Zaczynając w późniejszym wieku wszystko to wymaga większej ilości treningów i ćwiczeń pobudzających elastyczność ciała. Na szczęście większość z tego jest do wypracowania, pod warunkiem dużej samodyscypliny i uporu w dążeniu do celu. Profesjonalne tancerki można rozpoznać po swobodzie w wykonywaniu każdego ruchu, widzom wydaje się, że nie muszą w to wkładać dużej ilości pracy i wysiłku. Należy jednak pamiętać, że to już efekt finalny wszelkich treningów. Są one czasochłonne i męczące, ale miłość do tańca pozwala na ignorowanie wszystkich potencjalnych niedogodności.

Fot.: elements.envato.com / Pressmaster

Tancerki i ich ubiór

Tancerki mają przyjemność wcielania się w różne postaci, a w parze z tym idzie możliwość dopasowania strojów. W zależności od rodzaju tańca zakładają zwiewne, krótkie sukienki, innym razem wymagany jest bardziej elegancki strój. W tańcu sportowym natomiast stawia się na wygodną odzież, czyli spodnie, t-shirt, czy nieco bardziej przylegająca koszulka. Warunkiem jest zawsze to, aby tancerce było wygodnie, ubranie nie może krępować ruchów, materiał ma zapewniać dopływ powietrza do skóry. Każda tancerka powinna dbać także o zdrową dietę, w grę nie wchodzą wahania wagi, tutaj dużą rolę ponownie odgrywa samodyscyplina. Prowadzenie zdrowego trybu życia jest szczególnie istotne, ponieważ pozwala na wykonywanie swojej pracy w możliwie najlepszy sposób. Niezbędne jest również regularne sprawdzanie stanu swojego zdrowia, podstawowe badania lekarskie są wskazane.

Predyspozycje fizyczne do zawodu

W wyniku treningów tanecznych ciało staje się lepiej umięśnione i zwiększa się jego wytrzymałość. Nie zwalnia to jednak z wykonywania innych ćwiczeń w przerwach między tańcem. Kondycja fizyczna cały czas musi być podtrzymywana, co najmniej na takim samym poziomie. Należy pamiętać, że poszczególne układy taneczne mogą wymagać zaangażowania innych partii mięśni, trzeba być przygotowanym na przeróżne ewentualności. Im większa elastyczność i wytrzymałość podczas ruchu, tym łatwiej dostosować się do każdego występu. Na tym właśnie polega zawód tancerki, przystosowanie się do wszystkich warunków, świadczy to o największym profesjonalizmie. Konkurencja w dziedzinie tańca jest naprawdę duża, co trzeba brać zawsze pod uwagę.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / YuriArcursPeopleimages

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*