LITERATURA

Najlepsze książki dla nastolatków

Najlepsze książki dla nastolatków
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wśród książek dla nastolatków znaleźć można wiele wartościowych pozycji. Jedną z nich jest historia Stelli, przedstawiona w książce Trzy kroki od siebie 2. Jest to historia o tym, że kontakt z drugim człowiekiem może być jedną z najbardziej ryzykownych rzeczy na świecie. Opowieść skupia się na poznawaniu świata z perspektywy osoby, która jest ciężko chora. W książkach dla nastolatków najpopularniejsze tematy to właśnie bunt, rozterki, pierwsze miłości. Jeśli dodamy do tego perspektywę osób, które cierpią na poważną chorobę, całość nabiera wyjątkowej głębi. 

Książki dla nastolatków – gatunki

Książki dla młodzieży to zazwyczaj odpowiedniki pozycji dla dorosłych czytelników, które jednak dostosowane są do tej konkretnej grupy odbiorców. W tym sektorze możemy znaleźć książki przygodowe, obyczajowe, kryminalne, ale także romanse, które cieszą się ogromną popularnością. W kategorii książek dla nastolatków wiele pozycji dotyczy takich zagadnień z pogranicza fantastyki i science fiction. Większość książek dla nastolatków to uniwersalne opowieści, po które równie chętnie sięgają dorośli. 

Trzy kroki od siebie 2 – fabuła

Trzy kroki od siebie 2 to bestsellerowa opowieść o tym, jak prawdziwa miłość zmienia nas na różnych płaszczyznach życia naszego. Powieść odpowiada na pytania, czy obecność w życiu zakochanych choroby zmienia wszystko? Czy może nawet w sytuacji, kiedy nie można dotknąć drugiej osoby, uczucie ma szansę się rozwinąć? Pozycja opowiada o miłości nastolatków postawionych przed bardzo trudną sytuacją. Życie dziewczyny jest zagrożone, jeśli zostanie narażona na zarażenie wirusem lub bakterią. Bohaterka ma za sobą poważną diagnozę zagrażającą zdrowiu i życiu – cierpi na mukowiscydozę. W jej sytuacji bezpośredni kontakt z drugą osobą może być zabójczy, a z pewnością może powodować zaostrzenie objawów choroby. Nikt nie chce dokładać chorej osobie stresów, ale bohaterowie powieści pragną ciepła i bliskości. Pomimo że są świadomi powagi sytuacji i oboje dotknięci poważnym schorzeniem, rodzi się między nimi uczucie. Czy przetrwa ono próbę czasu? Czy przeszkodzi mu nieuleczalna choroba? Czy bohaterowie zdołają zachować bezpieczną odległość? Odpowiedzi na te wszystkie pytania dostarczy książka Trzy kroki od siebie 2

Dla kogo sprawdzi się powieść o nieuleczalnej chorobie? 

Powieści, które podejmują trudne tematy, nie sprawdzą się w każdej sytuacji. Należy mieć na uwadze, że są to niekiedy trudne materiały, które mogą powodować zadumę, smutek, pogorszenie nastroju. Z drugiej jednak strony takie spojrzenie jest niezwykle cenne. Często w codziennym natłoku zajęć zapominamy, co jest w życiu najważniejsze. Książki podejmujące trudną tematykę, taką jak historia samotności dziecka chorego na nieuleczalną chorobą, pozwala zyskać szerszą perspektywę i przeanalizować, a może nawet zrewidować swoje priorytety. Rozterki nastolatków postawionych przed tak trudnym zadaniem to uniwersalna opowieść o pokonywaniu przeszkód, odwadze, miłości, ale także docenianiu swojego zdrowia. Dzięki takim powieściom zyskujemy większą świadomość i w efekcie może znowu cieszyć się z małych rzeczy. 

Obecnie książki dla nastolatków cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Często są także powiązane z serialami lub filmami. Podejmowana w nich tematyka zazwyczaj jest uniwersalna i sprawdza się nie tylko dla osób w nastoletnim wieku, ale dla wszystkich miłośników dobrej literatury.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*