MUZYKA

Instant Composition Contest™ 2020 – zgłoś się już dziś!

Instant Composition Contest™ 2020 – zgłoś się już dziś!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza edycja Festiwalu Transatlantyk Instant Composition Contest™ miała miejsce w 2011 roku. Pomysłodawcą i dyrektorem wydarzenia jest zdobywca Oscara, Jan AP Kaczmarek, a Dyrektor Programową – Joanna Łapińska. W festiwalu filmu i muzyki odbywającym się tradycyjnie w Łodzi biorą udział gwiazdy z całego świata. 

Konkurs dla młodych kompozytorów

Jego głównym celem jest stworzenie platformy artystycznej, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze relacje z odbiorcami, sztuką i środowiskiem. Dodatkowo inspiruje do dyskusji na aktualne tematy społeczne. To wyjątkowe i prestiżowe międzynarodowe wydarzenie – jedyny w swoim rodzaju symultaniczny konkurs kompozytorski oparty na idei improwizacji tworzonej synchronicznie z obrazem na ekranie.

W festiwalu mogą wziąć udział młodzi artyści, którzy mają talent do improwizacji i wyrażania emocji poprzez muzykę. Ich zadanie polega na obejrzeniu krótkiego materiału filmowego, aby następnie, na oczach widzów stworzyć do niego kompozycję. Taka umiejętność wymaga niezwykłej wrażliwości muzycznej i emocjonalnej, a także wyjątkowej biegłości technicznej.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji festiwalu już się rozpoczęły. Termin zgłoszeń upływa 2 października 2020 roku. Wystarczy, że wyślesz formularz online na adres: [email protected] 

https://www.facebook.com/Transatlantyk/videos/1426681267688703

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*