MUZYKAWYDARZENIA

56. Jazz nad Odrą – znamy program

56. Jazz nad Odrą – znamy program
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

9 i 10 października jazz ponownie popłynie we Wrocławiu. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia festiwal odbędzie się jednak w nieco zmienionej formie. Czego możemy się spodziewać?

Jazz nad Odrą to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych dolnośląskich festiwali muzycznych. W tym roku jego program został skrócony do dwóch dni. Piątek upłynie pod znakiem Konkursu na Indywidualność Jazzową 2020 skierowanego do młodych muzyków. Po nim w koncercie pt. „Voices” wystąpi Piotr Wojtasik w towarzystwie muzyków jazzowych oraz Chóru Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.

Młodzi artyści i znakomite trio

Kolejny dzień będzie okazją, aby usłyszeć Jazz Forum Talents. To zespół złożony z nowych, młodych reprezentantów polskiego jazzu: Kasi Pietrzko, Jakuba Mizerackiego, Maciej Kądzieli, Kacpra Smolińskiego, Tomasza Chyły, Romana Chraniuka oraz Adama Zagórskiego. Festiwal zakończy się występem trio Możdżer – Lemańczyk – Łosowski.

Wszystkie wydarzenia odbędą się sali teatralnej Impartu. Dodatkowo Konkurs na Indywidualność Jazzową będzie transmitowany online oraz przez Radio Wrocław Kultura.

54. Jazz nad Odrą

Szczegółowy program wydarzeń dostępny na:https://jazznadodra.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*