SZTUKI WIZUALNE

Frida Kahlo i jej niezwykłe dzieła. Bezpłatny webinar

Frida Kahlo i jej niezwykłe dzieła. Bezpłatny webinar
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Weź udział w spotkaniu ze sztuką i dowiedz się więcej na temat życia i twórczości meksykańskiej malarki.

Webinar, który odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 18:00 będzie okazją, aby przyjrzeć się życiu i twórczości słynnej artystki, jej pasji i sukcesom, jakie odnosiła w sztuce. To także szansa, aby uporządkować swoją wiedzę na temat najważniejszych dzieł malarki. Organizatorką, a jednocześnie prowadzącą spotkanie jest Anna Grabowska z profilu @historiasztukinasto, na którym dzieli się z odbiorcami swoją wiedzą na temat sztuki. Tym razem bohaterką swojego webinaru zdecydowała się uczynić właśnie Fridę Kahlo:

To właśnie jej chciałabym poświecić uwagę, ponieważ nieustannie inspiruje ona pokolenia, pokazuje, że bariery da się przezwyciężać. Frida jako artystka traktowała sztukę jako swoją najlepszą przyjaciółkę, która stała się dla niej lekarstwem. Słuchając jej historii możemy się wzruszać, możemy jej współczuć, ale możemy też uzmysłowić sobie jak wiele nas ona nauczyła – przede wszystkim zasady: Viva La Vida! (Niech żyje życie!) – tak zatytułowała jedno z ostatnich dzieł. – podkreśla Anna Grabowska.

Na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy, po których każdy uczestnik otrzyma link do webinaru.

Ikona popkultury

Frida Kahlo to bez wątpienia postać nietuzinkowa, podobnie jak jej malarstwo pełne różnych nawiązań i symboli. Artystka słynęła z malowania autoportretów odzwierciedlających jej życie, które na skutek licznych komplikacji zdrowotnych w wyniku wypadku komunikacyjnego było naznaczone ogromnym bólem. To wszystko wpłynęło na tematykę jej obrazów, w których nie brakowało odniesień do takich kwestii, jak samotność, śmierć czy choroba. Obrazy artystki do dziś cieszą się ogromną popularnością, a wystawy z jej pracami od lat przyciągają tłumy miłośników sztuki. Sama malarka stała się inspiracją dla wielu pokoleń kolejnych artystów. W 2002 roku powstał o niej film biograficzny w reżyserii Julie Taymor z Salmą Hayek w roli głównej. Z kolei słynny obraz malarki „Viva La Vida” stał się impulsem dla rockowego zespołu Coldplay, który stworzył utwór o tym samym tytule, nawiązujący swoim przesłaniem do dzieła artystki.

Fot. Raymond Boyd/Michael Ochs Archives/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*