FILMWYDARZENIA

14. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w formie online

14. Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w formie online
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydarzenie to znakomita okazja, aby zobaczyć najlepsze obrazy rosyjskiego kina ostatnich dwóch lat.

Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbywa się od 2007 roku i ma na celu prezentację największych osiągnięć w rosyjskiej kinematografii. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12 – 20 grudnia w formie online na stronie mojeekino.pl. Będzie to przegląd najciekawszych produkcji docenionych na międzynarodowych festiwalach. Publiczność zobaczy m.in. debiut Filippa Jurjewa „Wielorybnik”, „Drodzy towarzysze” w reżyserii Andrieja Konczałowskiego oraz film Mariji Ignatienko „Miasto głęboko uśpione” prezentowany na Berlinare.

Poza filmami pełnometrażowymi zostaną wyświetlone także produkcje krótkometrażowe. W tegorocznej edycji pogrupowano je w dwa bloki: Krótko mówiąc „z przymrużeniem oka” oraz Krótko mówiąc „o tym co ważne”. W ramach festiwalu odbędzie się również konkurs filmów dokumentalnych, mówiących o współczesnych problemach społecznych w Rosji.

„Mały sputnik” dla młodszych widzów

Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych widzów. Jedną z nich jest pokaz filmu przygodowego „Klucz czasu” w reżyserii Aleksieja Tielnowa z polską ścieżką dźwiękową. Dodatkowo przewidziane są także warsztaty tworzenia lalek montanek oraz pisania recenzji filmowych.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń dostępny jest na stronie festiwalu.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*