SZTUKI WIZUALNEWYDARZENIA

Sztuka poza ramami, czyli o deskalu, muralu i street arcie

Sztuka poza ramami, czyli o deskalu, muralu i street arcie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteś fanem street artu? Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Arkadiuszem Andrejkowem w formie online poświęcone sztuce ulicznej.

Sztuka uliczna na trwałe wpisała się we współczesny krajobraz miejskiej dżungi i bez wątpienia trudno obok niej przejść obojętnie. Często nie tylko wzbogaca przestrzeń, ale też w doskonałym stylu porusza wiele istotnych, uniwersalnych problemów bliskich współczesnym ludziom. Spotkanie odbędzie się 14 stycznia o godz. 19.00. Transmisja zostanie udostępniona na FB organizatora.

Sztuka, która wymyka się wszelkim schematom

Gościem spotkania będzie Arkadiusz Andrejkow, malarz oraz twórca street artu. Jednym z jego najbardziej znanych projektów jest „Cichy memoriał” z 2017 roku. W jego ramach powstały niezwykłe murale na stodołach i szopach w podkarpackich miejscowościach. Przy ich realizacji autor wykorzystał rodzinne fotografie właścicieli obiektów. Tym samym udało mu się stworzyć swoistą wiejską galerię sztuki ulicznej. Czwartkowe wydarzenie będzie okazją, aby dowiedzieć się jak powstaje sztuka uliczna, skąd młody artysta czerpie inspirację do tworzenia swoich prac i jak narodził się pomysł malowania portretów na wiejskich stodołach.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*