FOTOGRAFIA

„2020. Rok na protestach” – powstała wyjątkowa wystawa fotograficzna!

„2020. Rok na protestach” – powstała wyjątkowa wystawa fotograficzna!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od soboty w centrum Warszawy można oglądać outdoorową wystawę fotografii reportażowej opowiadającą o ubiegłorocznych manifestacjach odbywających się na całym świecie.

Zakończony niedawno rok obfitował w burzliwe protesty, których przebieg obserwowały media z całego świata. Do najgłośniejszych wydarzeń należały manifestacje Black Lives Matter w Stanach Zjednoczonych, protesty na Białorusi wyrażające sprzeciw wobec sfałszowanym wyborom prezydenckim, jesienne Strajki Kobiet w Polsce, ogólnoświatowe bunty przeciwko lockdownowi, protesty w Bangladeszu czy Armenii oraz Młodzieżowe Strajki Klimatyczne. Fotografie wykonane podczas tych manifestacji stały się elementem przygotowanej przez Galerię Promocyjną, RATS Agency i Staromiejski Dom Kultury wystawy relacjonującej przebieg protestów w 2020 roku.

Autorzy zdjęć

Fotografie wykorzystane do stworzenia wystawy powstały w trakcie protestów, a ich autorzy samodzielnie oglądali zmieniającą się wokół nich rzeczywistość. Do artystów, którzy uświetnili wystawę swoimi pracami należą m. in. Agata Grzybowska, Karol Grygoruk, Rafał Milach czy Agata Kubis. Zdjęciom towarzyszy ścieżka dźwiękowa nagrana podczas ubiegłorocznych manifestacji. Outdoorowa wystawa potrwa do końca stycznia, a jej efekty można oglądać m. in. na korytarzach metra Świętokrzyska, na multimedialnych słupach informacyjnych oraz powierzchniach reklamowych na Placu Trzech Krzyży.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*