LITERATURA

Festiwal Góry Literatury już w tym tygodniu!

Festiwal Góry Literatury już  w tym tygodniu!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydarzenie kulturalne wypełnione spotkaniami autorskimi, debatami, koncertami i projekcjami filmów rozpocznie się 16 lipca i potrwa 8 dni.

Za organizację Festiwalu Góry Literatury odpowiada Fundacja Olgi Tokarczuk oraz samorządy gmin i miast Dolnego Śląska. Wydarzenie odbywa się przede wszystkim w Nowej Rudzie u podnóża Gór Sowich i we Wzgórzach Włodzickich. Festiwal jest organizowany od 2015 roku. VII już edycja rozpocznie się 16 lipca i uroczyście zakończy 24 lipca. Do udziału w licznych wydarzeniach i spotkaniach zaproszono wyjątkowych gości, w tym tłumaczy książek Olgi Tokarczuk: Lisę Palmes, Lothara Quinkensteina i Marynę Szodę, dziennikarza Jarosława Kuźniara, poetkę Ewę Lipską, pisarza Jacka Dahnela, pisarkę i aktywistkę Sylwię Chutnik, historyka i krytyka literackiego prof. Piotra Śliwińskiego, reżyserkę Agnieszkę Holland czy zdobywcę Nagrody Literackiej Nike 2020 Radosława Raka. Impreza jest biletowana, a wejściówki na każde z wydarzeń można zakupić na oficjalnej stronie festiwalu.

Program Festiwalu Góry Literatury

W bogatym programie wydarzenia znalazło się wiele interesujących propozycji, dla osób zaciekawionych tematyką nie tylko sztuki, ale także aktualnej polityki międzynarodowej, feminizmu czy historii. Jednym z najciekawszych elementów programu jest dzień poświęcony solidaryzacji z Białorusią, podczas którego będzie można usłyszeć biołoruską muzykę, poznać kulturę i język, a także poczytać literaturę z Białorusi. Dzień zakończy spotkanie Ewy Winnickiej z białoruską pisarką, dziennikarką i opozycjonistką, laureatką Literackiej Nagrody Nobla w 2015 r. Swietłaną Aleksijewicz. Szczegółowy program wszystkich zaplanowanych wydarzeń można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

Fot. materiały organizatora

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*