SZTUKI WIZUALNE

Wystawa dzieł Martyny Ścibor już dostępna!

Wystawa dzieł Martyny Ścibor już dostępna!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieła artystki namalowane w czasie prawie dwuletniego okresu pandemii można oglądać do końca lipca w warszawskiej Galerii Wizytującej.

Martyna Ścibor, której prace znajdują się m.in. w Nowej Kolekcji Sztuki PKO Banku Polskiego, jest znana w środowisku artystycznym z wykorzystywania niezwykłej techniki malowania obrazów lakierami do paznokci. Większość z nich otrzymuje od kobiet, które w ten sposób stają się nieodłączną częścią jej pracy. W najnowszej serii obrazów i wystawie „Estetyczna drapieżność” artystka stworzyła dzieła nie tylko malując, ale także zdrapując połyskujący lakier z płótna. Efekty nowej techniki widać dopiero z bliska, oglądając szramy i blizny na kolorowym obrazie. Ten zabieg może wskazywać na nowy kierunek twórczości Martyny Ścibor.

Symboliczna kolorystyka

W najnowszej kolekcji artystki dominuje czerń i ciemne odcienie kolorów. Wynika to z stanu psychicznego jaki odczuwała artystka, tworząc w czasie pandemii w swoim wiejskim domu na Lubelszczyźnie. Jej ostatnia praca z tego roku jest w pełni czerwona i wyrazista, co ma nawiązywać do symbolicznego wyjścia z czasu pandemii malowanej w ciemnych odcieniach. Jak podkreśla sama Martyna Ścibor:

Ta czerwień jest jednak tym, co kocham najbardziej. Tak jak kobiety, które najczęściej wybierają ten kolor lakieru do paznokci. Klasyczna czerwień jest niesamowitym zastrzykiem energii .

Fot. materiały prasowe PKO BP

Zdjęcie główne: materiały prasowe PKO BP

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*