FILMWYDARZENIA

9. Grand Prix Komeda w nowej formule

9. Grand Prix Komeda w nowej formule
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjątkowe produkcje, najlepsza muzyka filmowa i znakomici goście – tak zapowiada się 9. edycja Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim, która w tym roku przeniesie się do internetu.

Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy promuje polskie filmy oraz muzykę filmową. W tym roku na uczestników czekają dwa intensywne dni pełne różnych wydarzeń.

 Niegasnąca i determinująca postawa zrealizowania festiwalu w nas trwa. Wiadomo, atmosfera festiwalowa dała się już nie raz, nie dwa odczuć i poznać  – jest cudowna, przyjazna, bliska każdemu, po prostu wyjątkowa. Niemniej w obecnej rzeczywistości trudno przejść obojętnie wobec konieczności zadbania o bezpieczeństwo – zarówno zaproszonych artystów, gości, jak i wiernych widzów i fanów festiwalu.

 – podkreśla dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury i szefowa festiwalu Maria Szeląg.

Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską

Festiwal ropocznie się w piątek 27 listopada o 19.30 od wyjątkowego spotkania. Jego gościem będzie Małgorzata Kożuchowska, jedna z najbardziej popularnych aktorek teatralnych i filmowych w Polsce, absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, laureatka licznych nagród i wyróżnień, w tym najstarszej polskiej nagrody filmowej Złota Kaczka. Aktorka będzie również członkiem jury tegorocznej edycji.

Konkurs na najlepszą muzykę filmową

W sobotę z kolei poznamy zwycięzców konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. W tym roku o nagrodę walczy aż 7 filmów, które będzie można zobaczyć na platformach  Mojeekino, nc+ GO oraz HBO GO. Są to:

  •  „Eastern” – reż. Piotr Adamski, muz. Hubert Zemler,
  • „Ikar. Legenda Mietka Kosza” – reż. Maciej Pieprzyca, muz. Leszek Możdżer,
  • „Interior” – reż. Marek Lechki, muz. Jan Sanejko,
  • „Szarlatan” – reż. Agnieszka Holland, muz. Mary Komasa, Antoni Komasa Łazarkiewicz,
  • „Sala samobójców. Hejter” – reż. Jan Komasa, muz. Michał Jacaszek
  • „Supernova” – reż. Bartosz Kruhlik, muz. Endy Yden (Andrzej Strzemżalski)
  • „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – reż. Bartosz M. Kowalski, muz. Radzimir Dębski – Jimek.

Laureata wybierze komisja konkursowa, której będzie przewodniczył Tomasz Lach. Ponadto w jury zasiadają aktorka Małgorzata Kożuchowska, muzyk Ralph Kaminski, kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz, reżyserka Jagoda Szelc oraz zwycięzca ubiegłorocznej edycji festiwalu – Marcin Stańczyk.

Tego samego dnia zostanie również przyznana nagroda za całokształt twórczości dla wybitnego muzyka, kompozytora muzyki teatralnej i filmowej – Jana Kantego Pawluśkiewicza. Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert Marcin Wasilewski Trio, unikalnej formacji jazzowej docenianej przez polskich, jak i zagranicznych krytyków muzycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*