INNE

Akcesoria rowerowe, które mogą Ci się przydać wiosną

Akcesoria rowerowe, które mogą Ci się przydać wiosną
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Dni stają się coraz cieplejsze, słońce świeci wyżej na horyzoncie, a na ulicach masowo pojawiają się rowerzyści. Nic dziwnego – korzystne warunki atmosferyczne sprzyjają różnego rodzaju aktywnościom fizycznym.

Jakie akcesoria rowerowe mogą być przydatne podczas jazdy na rowerze?

Wystarczy przejść się do sklepu rowerowego, aby na własne oczy przekonać się, jak szerokie i zróżnicowany jest wybór akcesoriów rowerowych. Posiadanie niektórych z nich jest wymagane przez prawo, inne są z kolei opcjonalne – mogą jednak uczynić jazdę na jednośladzie o wiele przyjemniejszą i bardziej komfortową. Oto przykładowe, przydatne akcesoria rowerowe, w które warto zaopatrzyć się na wiosnę.

Oświetlenie rowerowe

Każdy rowerzysta powinien zdawać sobie sprawę z tego, że na drodze odpowiedzialny jest nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Każdy jednoślad, który wyrusza w trasę, zgodnie z przepisami prawa powinien być wyposażony w oświetlenie rowerowe. Oznacza ono jedną lampkę z przodu roweru oraz jedną z tyłu. Niektórzy rowerzyści w celu zwiększenia poziomu swojego bezpieczeństwa decydują się także na montaż dodatkowego oświetlenia oraz elementów odblaskowych. 

Licznik rowerowy

Licznik rowerowy to bardzo przydatne akcesorium, dzięki któremu rowerzysta może śledzić przebytą przez siebie odległość. Dostępne w sklepach modele umożliwiają także pomiar aktualnej prędkości oraz czasu jazdy. Niektóre z nich wyposażone są także w licznik kalorii – ten szczególnie przydaje się w przypadku osób, które z jazdą na rowerze wiążą nadzieję na utratę zbędnych kilogramów.

Pompka do roweru

Nie wszyscy rowerzyści zdają sobie sprawę z tego, że pompkę do roweru zawsze warto mieć przy sobie. W trasie zdarzyć się mogą różne, nieprzewidziane sytuacje – w sytuacji, kiedy z koła ucieka powietrze, pompka do roweru może być ostatnią deską ratunku. Jej ogromnym plusem są niewielkie rozmiary, które umożliwiają jej montaż na ramie roweru.

Sakwa rowerowa

To akcesorium, które powinien mieć przy sobie każdej miłośnik dłuższych tras. Dzięki podręcznej sakwie rowerowej rowerzysta zawsze może mieć przy sobie najpotrzebniejsze drobiazgi oraz ubrania na zmianę. Sakwy rowerowe stanowią doskonałą alternatywę dla dużych bagażników oraz koszyków montowanych na kierownicy.

Bidon i uchwyt do niego

Uchwyt do bidonu to drobiazg, w który warto się zaopatrzyć, planując wycieczki rowerowe. Warto pamiętać o tym, że nawadnianie organizmu ma kluczowe znaczenie w czasie krótkich i długich tras. Wysiłek fizyczny sprzyja bowiem utracie wody i elektrolitów. Dzięki podręcznemu bidonowi można zadbać o regularne nawadnianie organizmu, co przełoży się na lepsze samopoczucie i kondycję.

Jak przygotować rower do jazdy wiosną?

Stan techniczny roweru w bardzo dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo osoby poruszającej się nim. Dlatego przed wyruszeniem w trasę, koniecznie trzeba przeprowadzić szczegółowy, kompleksowy przegląd jednośladu. Części, które tego wymagają, należy wymienić bądź też nasmarować przeznaczonymi do tego preparatami.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*